Gündem Adana

BAŞKAN HÜSEYİN SÖZLÜ YUMURTALIK’TA COŞTU

BAŞKAN HÜSEYİN SÖZLÜ YUMURTALIK’TA COŞTU
29 Ocak 2014 - 22:08

sozlu (2)Yumurtalık İlçesinin Deveciuşağı, Zeynepli, Göbeören, Kırmızıdam  köyleri ile Yeşilköy ve Kaldırım beldelerindeki yoğun ilgi dikkat çekti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü,  deniziyle, enerji üretim potansiyeli ile atıl halde “el atılmayı bekleyen” Yumurtalık ilçesinin Adana’nın parlayan yıldızı olacağını söyledi.

Sözlü, Yumurtalıklı vatandaşlar tarafından Demirtaş Köyü girişinde coşkuyla, sevgi gösterileriyle karşılandı. MHP Yumurtalık İlçe Başkanı Halim Özyürek ve MHP Yumurtalık Belediye Başkan Adayı Türkeş Filik ile birlikte Demirtaş Köyüne giden Sözlü, Yumurtalık’ın MHP’nin en güçlü yerlerden biri olduğunu, bu büyüklüğünü 30 Mart’ta da göstereceğini belirterek, “Ülkemiz çok tehlikeli bir şekilde uçuruma doğru sürüklenmektedir. Bu seçimin bir önemi ve özelliği de ülkemizi bu uçurumdan kurtarmak olacaktır” dedi.

Sözlü,  Türkiye’nin büyük bir aile olduğunu, ancak bu ailenin ülkenin bir bölümünde fiilen bölünmesi sürecine sokulduğunu kaydederek, sordu, “Bu bölünmeyi Yumurtalık halkı kabul edebilir mi? Etmez tabi ki. İşte 30 Mart’ta çözülmesi gereken meselelerden biri de budur. Sandıktan çıkan sonuç belirleyici olacaktır” dedi.

Aşure ve Hoşaf Farkı

Sözlü daha sonra Deveciuşağı, Zeynepli, Göbeören, Kırmızıdam  köyleri ile Yeşilköy ve Kaldırım beldelerini ziyaret etti. Türk Milletinin doğusuyla batısıyla bir bütün olduğunu ifade eden Sözlü, “Bu birlik ve bütünlük, ana maddesi dövme dövme olan aşure gibidir. Dövmeleri koymaz isen, o pişen tatlı aşure olmaz, hoşaf olur. Ülkemizi hoşafa çevirmek isteyenler var. O nedenle biz  Güneydoğu’da kurulmak istenen paralel özerk yapıyı kabul edemeyiz. Türk Milletinin bölünmez bütünlüğü bizim, namusumuz ve şerefimizdir”diye konuştu.

Heyecanımızı Tüm Türkiye Fark Etti

Sözlü, 18 aydır Adana’nın tüm ilçeleri ve köylerinde seçim çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini kaydederek, “Bizim bu çalışmalarımız ile tüm Adana ayağa kalktı. İnsanüstü çabalarımızı ve hizmet heyecanımızı tüm Türkiye fark etti. Allah’ın izni ve yardımıyla halkımızın destekleriyle bu heyecan 30 Mart’ta karşılıksız kalmayacaktır” diye konuştu.

Yumurtalık Belediye Başkanına Nezaket Ziyareti

MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, AK Partili Yumurtalık Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Turgut Erişmen’e makamında nezaket ziyaretinde bulundu. Sözlü ve Erişmen birbirlerine başarılar diledi. Sözlü, ilçe sakinlerinin birliği, kardeşliği ve huzurunun devamı için bütün partilerin ve adayların hassasiyet göstermesi gerektiğini söyledi. Sözlü, Turgut Erişmen’e balıkçıların durumunu sordu.  Erişmen ise, Karataş balıkçılarının durumunun daha iyiye giderken kendi ilçesinde gerilediğini söyledi.