Gündem Adana

BARO’DAN 2016 DEĞERLENDİRMESİ

BARO’DAN 2016 DEĞERLENDİRMESİ
30 Aralık 2016 - 11:43

baroAdana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, ruhsat töreninde yaptığı konuşmada, 2016 yılının “acı” ve “kara bir yıl” olduğunu söyledi.

OLUMSUZLUKLAR SAYMAKLA BİTMEDİ

Av. Küçük, 2016 yılının özetini yaparken,  “acı” ve “kara bir yıl” olarak niteledi.

Suriye’deki iç savaş nedeniyle askerlerimizin bölgede şehit edilmesi, ülkemizdeki terör olaylarında yitirilen yurttaşlar, güvenlik güçleri, ilimizde cereyan eden olaylarda; yatılı kız öğrenci yurdu yangını ve valilik canlı bomba saldırısı ile hukuk dışı uygulamalar sonrasında , OHAL kapsamında çıkartılan KHK’lar ile hak kayıplarının yaşandığı, temel hak ve özgürlüklerin kısıtlandığı süreçten geçildiğini anlattı.

Av. Küçük, “Hatay / Reyhanlı’da başlayan, Ankara’da, Gaziantep’te, Adana’da ,  İstanbul / Beşiktaş ve Kayseri’de devam eden terör olaylarını unutmuyoruz. Ne yazık ki olumsuzlara, kara günlere uyandığımız bu olayları saya saya bitiremiyoruz. Dileğimiz bu kara günlerin 2017 yılında yaşanmamasıdır. Biz, gelecek yılların daha aydınlık olacağına inancımızı her daim koruyoruz.” dedi.

 

YILIN SON RUHSAT TÖRENİ

Daha sonra yapılan ruhsat töreninde; Ömer Lütfü Girgin, Mahmut Akgül, Yekta Bolat, Muhammet Oğuz, Meriç Emre Çalıkuşu ve Yunus Aygün, meslek yeminlerinin ardından cübbelerini giydiler. Baro yönetimi tarafından ruhsatları takdim edildi. Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, yılın son ruhsat töreninde cübbe giyen ve ruhsat alan meslektaşlarının başarılı olacaklarına inandığını belirtti.

Av. Küçük, “Meslek etiği ve meslek kurallarına bağlı kalacağınıza inancım tamdır. Her birinize hiçbir bir fedakarlık beklemeksizin bugüne gelmenize katkı sağlayan, emek harcayan ve şu anda karşımda bizlere ışıltılı gözlerle bakan ailelerinizi de kutluyorum. Ruhsatın gerçek sahibi onlardır” dedi.

60 YAŞINDA CÜBBE GİYDİ

Emekli subay olan 60 yaşındaki Ömer Lütfi Girgin de ruhsatını alırken, bu kutsal görev için eşine teşekkür etti.

marmaris tekne turu