Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN67.064,410.266

BALCALI’DA DEV TÜMÖR!

Yayınlanma Tarihi :
BALCALI’DA DEV TÜMÖR!

balcali1Yaklaşık 2 yıldır göğüs, kol ve sırt bölgesinde farkında olmadan 30 cm çapında dev bir kitleyle yaşayan hasta Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’n de gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla sağlığına kavuştu.

Tıp literatüründe dünyada ve Türkiye’de eşine az rastlanan vaka için 3 Kasımda sırt, sağ kol ve sağ göğüs bölgesinde ağrı hisseden 65 yaşındaki Halil İbrahim Aykan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Genel Cerrahi Servisi’ne başvurdu. Prof Dr. Alper Akınoğlu ve Yard. Doç. Dr. Tolga Akçam tarafından tetkikleri yapılan Aykan’da göğüs, sağ kol ve sırt bölgesini kaplayan tam 30 cm çapında dev bir tümör tespit edildi.

balcali25 Kasım’da ameliyata alınan Aykan’nın vücudundaki kitle gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla kalıcı hasar olmadan alındı. Operasyonla ilgili bilgi veren Prof. Akınoğlu, Göğsün ön duvarından başlayan koltuk altını geçip arkadan kürek kemiğine kadar uzanan 30 cm çapında bir kitleyi hastanın vücudundan başarılı bir şekilde çıkardıklarını ifade etti. Akınoğlu, operasyonun cerrahi yönden bir başka öneminin ise dev tümörün sağ kola giden bütün damarları ve sinirleri içine aldığını vurgulayarak yapılan cerrahi operasyonda kola hiçbir şekilde zarar vermeyerek kitleyi tam olarak çıkardıklarının altını çizdi.

Yard. Doç. Dr. Tolga Akçam ise yapılan operasyon sonrası hastanın rahatladığını artık normal yaşamına dönebileceğini belirtirken, dev kitlenin bir ahtapot gibi hastanın vücudunun önemli bir bölümünü kapladığını tümörün Dünya ve Türkiye’de görülebilecek ender vakalardan biri olduğuna değindi.

YENİDEN DOĞMUŞ GİBİYİM

Hasta Hali İbrahim Aykan ise sadece hissettiği ve dikkate almadığı bir ağrı ile kliniğe geldiğini ancak geçirdiği operasyon sonrası vücudundan çıkan dev kitlenin ardından kendisini kuş gibi ve yeniden doğmuş gibi hissettiğini ifade etti. 2 yıldır dev kitleyi nasıl vücudunda taşıdığına ise halen inanamadığını, operasyonu gerçekleştiren Balcalı Hastanesi doktorlarına da bu vesile ile teşekkür ettiğini sözlerine ekledi

YORUM YAP