Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN66.896,770.947

BALCALI, AMELİYATLARDA BAŞARILI

Yayınlanma Tarihi :
BALCALI, AMELİYATLARDA BAŞARILI

doktor2Balcalı Hastanesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Hepatopankreatikobiliyer Cerrahi ekibi Karaciğer, Pankreas ve Safra yoları ameliyatlarında yüzde yüze yakın bir başarı sağladı. Birçok alanda olduğu gibi bu alanda da Balcalı Hastanesi Türkiye’nin en önemli merkezlerinden biri konumunda. Adana’da bulunan tüm hastanelere de bu vakalara bağlı yaralanmalarda müdahaleye giden ekip aslında birçok hastanın da gizli kahramanı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Türkiye’nin ve Bölge’nin en önemli sağlık kurumları arasında geliyor. Merkezde son yıllarda birçok önemli tıbbi başarıya imza atılmış durumda. Bu başarılardan bir tanesine de Balcalı Hastanesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı’n da  Hepatopankreatikobiliyer Cerrahi alanında görev yapan Yard. Doç.Dr. Tolga Akçam ile Yard. Doç.Dr. Abdullah Ülkü imza atmış durumda. Ekip Karaciğer, Pankreas ve Safra yoları ameliyatlarında yüzde yüze yakın bir başarı sağlayarak Türkiye çapında önemli bir başarıya adını yazdırdı.

doktorYÜZDE YÜZE YAKIN BAŞARI SAĞLANDI

Konuyla ilgili bilgi veren Balcalı Hastanesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yard. Doç.Dr.Tolga Akçam son  beş yılda merkez olarak 200 pankreas ameliyatı, 300 civarında karaciğer ameliyatı, 100 civarında da safra yolu ameliyatı yapıldığını ifade ederek, ameliyatlarda zaman zaman yüzde yüz başarı oranı sağladıklarını bu oranının Türkiye dışında Dünya standartlarının bile üzerinde olduğunu belirtti.

DİĞER HASTANELERE DE DESTEK VERİYORUZ

Kadavradan karaciğer nakillerinin de bu başarı oranının yüksekliğinde büyük pay sahibi olduğuna dikkati çeken Akçam, Bölgedeki tüm karaciğer ve pankreas yaralanmalarına da yine kendileri tarafından müdahalenin yapıldığına ayrıca acil ihtiyaç halinde diğer hastanelerdeki vakalara da bizzat kendilerinin giderek destek verdiklerine vurgu yaptı.

Bu konuda oldukça deneyimli bir merkez olduklarının altını çizen Akçam, Çukurova Bölgesi’nin tamamına hizmet verdiklerini ayrıca Türkiye genelinden gelen bir çok karaciğer safrayolu ve pankreas kanser hastasını da kabul ettiklerini dile getirdi. Akçam yine farklı hastanelerde ameliyat esnasında oluşan komplikasyonları da kendi kliniklerinde başarıyla tedavi ettiklerini ifade etti.

HALUK DEMİRYÜREK’İN ÖĞRENCİLERİYİZ

Yakın zamanda yaşamını yitiren Türkiye’nin sayılı karaciğer Cerrahlarından Prof. Dr. Haluk Demiryürek’in yolundan gittiklerini ve artan tecrübemizle bugün bir çok hastayı tedavi ettiklerini vurgulayan Akçam “bu alanda yakaladığımız böylesine önemli başarıda merhum hocamız Prof. Dr. Haluk Demiryürek’in payı çok büyük kendisini saygıyla anıyorum” dedi

YORUM YAP