Ankara Escortları

DOLAR32,1916% 0.02
EURO35,0137% 0.43
STERLIN41,1028% 0.35
FRANG35,2469% 0.32
ALTIN2.450,42% -0,46
BITCOIN69.799,99-0.496

AV. ÇİNKILIÇ, ŞEHİTLERİ ANIP TEŞEKKÜR ETTİ

Yayınlanma Tarihi :
AV. ÇİNKILIÇ, ŞEHİTLERİ ANIP TEŞEKKÜR ETTİ

rukiye_cinkilic3CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Av.Rukiye Çinkılıç, Adana’nın düşman işgaline karşı örnek bir direniş sergilediğini belirterek, 5 Ocak’ın Adana’nın onur günü olduğunu söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve İl Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıldönümünü kutladı, şehitleri ve gazileri andı. Türkiye’nin ve Adana’nın düşman işgaline karşı örnek bir direniş sergileyip atağa kalktığını söyleyen Çinkılıç, “Kentimizi yeniden diriltip ekonomik, sosyal ve kültürel her alanda hak ettiği noktalara taşımak için var gücümüzle çalışacağız” dedi.
Şehit ve Gazileri Andı
5 Ocak Kurtuluş Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayan CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Av. Rukiye Çinkılıç, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Adana’ya geldiğinde ‘Bende bu vekayiin ilk hissi teşebbüsü bu memlekette, bu güzel Adana’da vuku bulmuştur’ dediğini anımsattı. Adana’nın yiğit evlatlarının düşmana karşı verdiği yiğit mücadelenin Türkiye’nin kurtuluş mücadelesine örnek olduğunu ifade eden Av. Çinkılıç, “Yüce Atatürk ve silah arkadaşlarıyla kahraman Çukurovalı atalarımızı düşman işgaline karşı verdikleri kurtuluş mücadelesi için bir kez daha kutluyor, sevgi ve rahmetle anıyoruz” diye konuştu.
Destek İstedi
Adana’nın düşman işgaline karşı verdiği mücadelede kanını akıtıp canını verenleri yüce duygularla andıklarını kaydeden CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Av. Rukiye Çinkılıç, “Kurtuluş günümüz olan 5 Ocak Adana’nın gurur, onur günüdür. Bağımsızlık yolunda verilen mücadeleyi her zaman bize hatırlatan ve sorumluluklarımızı bildiren bir gündür” şeklinde konuştu. 5 Ocak’ı yaratanların ruhuyla Adana için mücadele verdiklerini de aktaran Çinkılıç, kenti her alanda çağdaş uygarlık noktasına taşımak amacıyla çaba gösterdiklerini vurguladı.

YORUM YAP