Gündem Adana

ARIKAN: “ANKETLERDE ÖNDEYİZ”

ARIKAN: “ANKETLERDE ÖNDEYİZ”
14 Şubat 2014 - 10:46

arikan_karalarCumhuriyet Halk Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan ile Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar iş adamları ile bir araya geldi. İlçenin her sorunu ile ilgilenen bir belediye başkanı olacağını söyleyen Karalar, sadece temizlik yapan ve temizlik yapmayı lütuftan sayan belediye başkanı olmayacağını söyledi.

Yeşalova Kulübü Derneği’nde İşadamı Tuncay Kenanoğlu organizesinde gerçekleştirilen yemek törenine Belediye Başkan adayları ve iş adamları ile birlikte eski Milletvekili ve bu dönem Seyhan Belediye Başkan Aday adayı olan İbrahim Özdiş’te katıldı. Çukurova Belediye Başkanı ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan yaptığı konuşmada son yapılan anketlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin önde olduğunu söyledi. Arıkan, “Bazı kamuoyu araştırma şirketlerinin yaptığı anket sonuçları elimize ulaştı. Bu sonuçlara göre CHP hem Büyükşehir Belediyesi, hem de Seyhan Belediyesi’ni kazanıyor. “ ifadelerini kullandı.

Sıradan Bir Belediye Başkanı Olmayacağız

Yıldıray Arıkan’ın ardından söz alan Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, insanların gözündeki sıradan bir belediye başkanı imajını yıkacağını söyledi. Karalar yaptığı açıklamada, ”Bu kentin birçok sorunu var. Bu sorunların en başında ise işsizlik sorunu geliyor. Bir döneme damga vurmuş, dışarıdan gelenlere aş vermiş, iş vermiş memleketimiz şu anda işsizlikte birinci. Bu sorun sadece işi olmayanlar kadar, iş yapamayan esnafın, iş adamının sorunu. Bakın Konya’da çok büyük bir fabrikalar olamamasına karşın işsizlik sorunu küçük ve orta ölçekli iş yerleri ile çözülmüş. Bizler bu alanlara destek olacağız. Böyle yerler açılması için çalışacağız. Özellikle ihtisaslaşmış küçük ve orta ölçekli iş yerlerinin kurulacağı sitelere destek olacağız. Yani kısacası insanların gözündeki sıradan belediye başkanı imajını yıkacağız. Kentimizin A’dan Z’ye her sorunu ile ilgileneceğiz. Sıradan, sadece temizlik yapan, temizlik yapmayı belediyecilik hizmeti sayan belediye başkanı tipinden çıkacağız.” Şeklinde konuştu.

Kenanoğlu: Karalar’a da, Arıkan’a da Güveniyoruz

İş adamaları ile belediye başkan adaylarını bir araya getiren Adana’nın tanınmış iş adamlarından Tuncay Kenanoğlu, yaptığı açıklamada yerel seçimin önemine vurgu yaptı. Kenanoğlu,”2014 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimler hem ülkemiz, hem de Adana için son derece önemli. Hatta Adana için tarihi bir önem arz ettiğini söyleyebilirim. Bizler tanıdığımız bildiğimiz insanların belediye başkanı olmasını istiyoruz. Bu anlamda gerek Cumhuriyet Halk Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan, gerekse Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar Adana’mızın yetiştirdiği öneli isimlerdir. Bizler böyle insanların belediye başkanı olmalarını istiyoruz. CHP’nin Büyükşehir ve Seyhan belediyelerini beraber kazanmaları durumunda uyum içerisinde hızlı hizmet getireceklerine inanıyoruz. ”dedi.