DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ANTROPOZU SPORLA ATLATABİLİRSİNİZ

Yayınlanma Tarihi :

Maalesef ülkemizde cinsel içerikli konuların konuşulması hususunda toplumca sıkıntılar yaşamaktayız. Cinsel konuları konuşmak hep bir ayıp olgusu etrafında toplanıyor.

Konuya ‘’ ANTROPOZUN TANIMINI YAPARAK BAŞLAYALIM ‘’

Latince kaynaklarda erkekliğin sonu olarak tanımlanan ‘’ ando ‘’ ve ‘’ pause ‘’ kelimelerinden türeyen antropoz kadınlarda görülen menopoz türü bir hastalıktır. Erkeklik hormonlarının azalması olarak ifade edilmekle birlikte , genelde 50 yaşlarıyla ortaya çıkabiliyor. Bazen 50 öncesinde de  görülebiliyor. Antropozun olumsuz etkilerini düzenli ve disiplinli bir spor yaşamıyla bertaraf etme şansına sahipsiniz. Antropoz evresinde olan bireyler kendini genç gibi hissedebiliyor veya aşırı tembelliğe yöneliyor.

Antropoz evresindeki bireyde cinsel istek azalma, eklem ağrıları, kas kayıpları,  kas ağrıları, kuvvet ve güçsüzlük, konsantrasyon kaybı, hafıza problemi, sinirlilik, kaygı, erkeklik hormonlarında azalma vb. belirtiler görülebiliyor.

Vücut spor esnasında endorfin hormonu ( mutluluk hormonu ) salgılar ve böylece antropozun psikolojik problemlerini bertaraf edebilirsiniz.

Antropoz evresinde oluşan anatomik ve fizyolojik değişiklere olumlu etkiler göstermektedir. Oluşan eklem ağrıları, kas kayıpları, kas ağrıları, kuvvet ve güçsüzlük durumlarını atlatabilirsiniz.

Spor sırasında vücut testosteron hormonu salgısı oluşturabilme yeteneğine sahip olduğundan erkeklik hormonlarınıza destek sağlayacaktır.

Son olarak antropoz sırası ve sonrasında da hayatınızın devam ettiğini düşünün ve kaslarınıza,kemiklerinize,eklemlerinize ihtiyacınız olduğunu unutmayın !

HAKAN NERGİS

http://hakannergis.blogspot.com.tr/

hknrgs10@outlook.com

www.hakannergis.com ‘’ YAKINDA ‘’

YORUM YAP

HAFTANIN MAÇLARI

KasımpaşaKasımpaşa
11 Ağustos 2024

16:00
- - -

KonyasporKonyaspor
AlanyasporAlanyaspor
11 Ağustos 2024

16:00
- - -

EyüpsporEyüpspor
AntalyasporAntalyaspor
11 Ağustos 2024

16:00
- - -

GöztepeGöztepe
SivassporSivasspor
11 Ağustos 2024

16:00
- - -

TrabzonsporTrabzonspor
FenerbahçeFenerbahçe
11 Ağustos 2024

16:00
- - -

Adana DemirsporAdana Demirspor
SamsunsporSamsunspor
11 Ağustos 2024

16:00
- - -

BeşiktaşBeşiktaş
GalatasarayGalatasaray
11 Ağustos 2024

16:00
- - -

HataysporHatayspor
Çaykur RizesporÇaykur Rizespor
11 Ağustos 2024

16:00
- - -

İstanbul Başakşehirİstanbul Başakşehir
Bodrum FKBodrum FK
11 Ağustos 2024

16:00
- - -

Gaziantep FKGaziantep FK
DETAYLI FİKSTÜR