DOLAR21,1700% 1.01
EURO22,7326% 1.16
STERLIN26,3660% 0.46
FRANG23,2388% 0.74
ALTIN1.320,97% 0,59
BITCOIN26.772,56-1.595

ANLAMLI PANKART

Yayınlanma Tarihi :
ANLAMLI PANKART

anlamli_pankartCumhuriyet Halk Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Hüseyin Karabulut, önceki gün oynanan Adanaspor- Adana Demirspor derbisinde anlamlı bir pankart açarak, Adana ve Adanalılar’a verdiği değeri bir kez daha göstermiş oldu.

Adanaspor- Adana Demirspor derbi maçı öncesinde “5 Ocak Stadımıza ve şehrimizin takımlarına sahip çıkalım” yazılı pankart açtıran ve her iki takım taraftarlarının takdirini kazanan Karabulut, “ 6 ay kadar öncesinde 5 Ocak Stadı konusunu gündeme getirdim ve projemi Adanalı hemşehrilerimle paylaştım. Eğer 5 Ocak Stadı yıkılacaksa yerine bir kent meydanı yapacağımı ve adını da Özgürlük Meydanı koyacağımın sözünü verdim. Bu projemiz Adana kamuoyundan büyük bir destek gördü. Ben inanıyorum ki, gerek Adanasporumuz ve gerekse Adana Demirsporumuzun vefakar taraftarları 5 Ocak Stadı’na sahip çıkacak ve TOKİ’nin bu alanı rantsal alana çevirmesine izin vermeyeceklerdir.” diye açıklamada bulundu.

“Takımlarımıza Hakettikleri Değer Verilmiyor”

Adana Demirspor ve Adanaspor’un yıllardır ihmal edidiğini ve gereken değerin verilmediğini de sözlerine ekleyen Hüseyin Karabulut, “Mevcut hükümet ve yerel yöneticiler Adanasporumuz ve Adana Demirsporumuza gereken değeri vermedikleri gibi ellerindeki değeri yani 5 Ocak Stadı’nın yerine göz dikiyor ve rantsal alana dönüştürmek için çaba veriyor. Biz Adana Büyükşehir Belediyesi’ne CHP bayrağını diktiğimizde her iki takımımızın Süper Lig’e çıkmaları için gayret gösterecek ve bunu başaracağız. Her iki takımımız bu konumu haketmiyor. Adanamızın ve spor kulüplerinin başarılı olması için tek adres Cumhuriyet Halk Partisidir” diye çağrıda bulundu.

YORUM YAP