DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ALTIN KOZA’YA SADECE MİLLETVEKİLLERİ Mİ KATILMADI!

Yayınlanma Tarihi :

İyisi kötüsüyle bir Altın Koza Film Festivali’ni daha geride bıraktık. Her yıl düzenli olarak sıraladığımız eleştirilerin farklı versiyonunu bu yıl da dillendireceğimiz için üzgünüz.

Yirmincisi yapılan Film Festivali, uluslararası olmasına rağmen kent dinamiklerinden bile tam olarak ilgi görmedi. Arkadaşlarımız, yazdı, çizdi. 3 milletvekili dışında kalan Adana milletvekillerinin neden festivale gelmediğini sorguladı. Haklılardı. Sosyal medyada da bu konuda epeyce cümleler kuruldu. Sitemler edildi. Altın Koza Festivali’nin siyasi ortama çekilmemesi gereğine değinildi.

Evet bunlar da doğru…

Ancaaak…

Gözden kaçan ya da neyse…

Doğru olan başka şeyler de vardı…

Mesela Adana Valisi Hüseyin Avni Coş da festivali görmezden geldi. Kentin en büyük mülki idare amiri geçmiş yıllarda eşi benzerine rastlanmayan bir tavır sergiledi. Bu kentte başka valiler başka belediye başkanları da birbiriyle kavgalıydı. Geçmiş dönemlerde hiçbiri de Adana’yı ilgilendiren konularda yanyana gelmekten çekinmedi. Kavgalarını, gürültülerini son ana kadar dışarıya yansıtmadılar. Gazeteciler durumu biliyorda ancak en azından halkın nezdinde kavgalı değillerdi.

Altın Koza dendi mi birleştiren, bütünleştiren bir yapıdan bahsedilirdi. Hatta sivil toplum örgütleri festival başlamadan birkaç ay önce festivalin daha iyi seviyelere ulaşması için basın toplantısı yapardı. Düşünce ve önerilerini sıralardı.

Kentte birlik ve beraberliğin hakim olması gerektiğini biz değil başta sayın vali olmak üzere hemen herkes söylüyor. Yeri geldiğinde bu söylemler devam ediyor.

Şimdi ne oldu? Ne oldu Adana’ya…

Anlatılan birlik-bütünlük bu mudur?

Ya Kültür ve Turizm Bakanı sayın Ömer Çelik’e ne demeli!

Sayın Çelik, siz Adana’nın milletvekilisiniz… Bu kentin insanlarından aldığınız oylarla şimdi devletin tepe noktalarından birindesiniz.

Dedik ya; Turizm bakanısınız ama 2013 yılı turizm yatırımında sıfır çeken Adana’yı festivalde de yalnız bıraktınız.

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz’la sizin ya da sayın valinin arasında geçenlere çok takılmıyoruz. Aldırmaz’ın siyasi ataklarının da farkındayız. Yer arayışlarını eleştirsek de yeniden belediye başkanı olma arzusunu görmezden gelemeyiz.

Dönelim sadece milletvekillerini eleştiren arkadaşlarımıza…

Ben sizlerin yazdıklarınızı doğru buldum.

Peki benim söylediklerim yalan mı?

İyi haftalar olsun…

YORUM YAP