Ankara Escortları

DOLAR32,1900% 0.02
EURO34,9920% -0.08
STERLIN40,9430% 0.01
FRANG35,3449% -0.02
ALTIN2.509,17% -0,05
BITCOIN69.821,080.933

“ALLAH’INA KADAR ADANALIYIM”

Yayınlanma Tarihi :
“ALLAH’INA KADAR ADANALIYIM”

zeydan_karalarCumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan adayı Zeydan Karalar, dolmuşçu esnafıyla bir araya geldi. Cemalpaşa Dolmuş Kooperatifi’ni ziyaret ederek sorunları dinledi, projelerini anlattı.

Kimin Ne Düşündüğü Önemli Değil, Önemli Olan Adana…

CHP Seyhan Belediye Başkan adayı Zeydan Karalar, Adana Minibüsçüler Odası Başkanı Nihat Sözütek ile birlikte Cemalpaşa Dolmuş Kooperatifini ziyaret etti.  Herkesin ve her kesimin siyasete girmesi gerektiğini belirten Karalar siyasetin rant aracı olarak görülmemesi gerektiğini söyledi. Karalar, “Hepimiz daha güzel bir kent, daha güzel bir ilçe istiyoruz. Artık kimin hangi düşüncede olduğu önemli değil. Önemli olan Ülkenin, Adana’nın Seyhan’ın geleceği… Bunu kiminle birlikte yapacağımıza inanıyorsak onunla olmamız gerekiyor. Ben yöneticilik zamanlarımda insanlara siyaset yapın derdim. Hangi siyasi partide yaptığınız önemli değil. Ne kadar çok insan siyaset yaparsa siyaset o oranda düzelir. Gelin görün ki siyaset rant kapısı olarak görülüyor. Kendisini ve çevresini zengin etmek için siyaset yapılıyor. Bin bir zorlukla ödediğimiz vergilerin heba edilmesi doğru değildir. Bu yüzden herkesin siyasete girmesi gerekli…”

Karalar: Allah’ına Kadar Adanalıyım

Seyhan’ın sorunlarını iyi bildiğini belirten Karalar, ilçenin sorunlarının giderek arttığını ve içinden çıkılmaz bir hal almaya başladığını söyledi. Karalar, “Seyhan Adana’nın tarihidir. Ancak giderek sorunları artan bir ilçe olmuştur. Trafik keşmekeş, çarpık bir kentleşme, dolmuşçu, esnaf mağdur. Hayatından memnun olan insan yok. Dolmuşçu, taksici ‘bu kadar çıkmaz sokak olur mu?’ diyor. Yollar çukur, amortisör patlıyor. Daha düzgün bir yolda daha az yakıtla gitmeyi hepiniz istersiniz. Benim hayatım Adana’da geçti. Burada doğdum, burada büyüdüm, burada okudum.   Çok tipik bir Adanalıyım. Yani Adana tabiriyle “Allah’ına Kadar Adanalıyım.”

Karalar: Halkı Kandırdılar

Yıllardır mevcut iktidarın belediyeleri kazanabilmek adına insanları kandırdığını belirten Karalar, “Seyhan’da kentleşme bozuk. Trafik keşmekeş çocukların oynayacağı gençlerin gideceği yer yok. Yıllardır bizi kandırdılar ‘Belediyeler iktidarın adamı olursa çok hizmet alırız’ dediler. Hani 10 yıldır AKP iktidarı ne hizmet aldık. Merkezi hükümetten ne yatırım aldık. Bizler iktidara geldiğimizde, halkın parasını, fakir fukaranın yetimin hakkını düzgünce harcayacağız.  Belediyeleri çok çalışacak, çokta üretken olan insanlara teslim etmemiz lazım. O kadar çok sorun var ki biran önce başlamak lazım. Belki uzun sürecek ama mastır plan yapıp çalışmalara biran önce başlamak gerekli.”

Adana Geriliyor, İşsizlik Artıyor

Adana’nın sorunlar yumağı haline geldiğini belirten CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, “Adana giderek geriliyor. Hepimiz biliyoruz ki Adana bu ülkenin 4. büyük iliydi. Sanayisiyle tarımıyla hep öndeydi. Şimdi ise 18-22 arasında. Adana ’yaşanılabilir kentler’ sıralamasında 54. oldu.  Eğitim başarısında 38. olduk. Adana bunlara layık değil. Adana, Türkiye’de işsizliğin en yüksek olduğu kent haline getirildi. Bunu kim getirdi? Bunu bu ülkeyi yönetenler, bu belediyeyi yönetenler getirdi. Bu kentte herkes kenetlenmeli ve Adana’nın lehine çalışmalı. Ben bunun öncüsü olacağım. Yatırım yapacakların önünü açacağız. Yatırım demek istihdam demek. Yatırım demek işsizliğin azalması demek. Yatırım demek gelir demek, gelir de esnafın daha fazla iş yapması demek. Biz kentin belli noktalarını, çarpık noktaların yıkıp yeniden yapacağız. Mümkün mertebe müteahhitlik işlerini Adanalılara yaptıracağız. Bu işler hızlı ilerleyecek. İnşaat bir yerin kalkınmasına önemli katkı demek. Böylelikle önce istihdam sorunun çözeceğiz. Ardından ise insanların yaşamalarının daha düzgün olmasını sağlayacağız. Seyhan da yapılacak hizmetlerden dolayı Seyhan’ın değeri artacak. İlçede evlerin, işyerlerin değeri artacak, rant oluşacak. Bu rantı TOKİ gelip almayacak. Bu rantı Seyhanlı alacak. Biz kendimizi Adana’ya, Seyhan’a adıyoruz. Halkın onayladığı projeleri hayata geçireceğiz, onaylanmayan projeleri yapmayacağız. Rant uğruna kaldırımı söküp yeni kaldırımı takan anlayışı belediyelerden söküp atacağız.”

 

YORUM YAP