Ankara Escortları

DOLAR32,1954% 0.12
EURO34,9168% -0.16
STERLIN41,0452% 0.28
FRANG35,2324% -0.17
ALTIN2.476,04% -1,08
BITCOIN69.794,64-1.136

ALKIŞLAR RUKİYE ÇİNKILIÇ’A

Yayınlanma Tarihi :
ALKIŞLAR RUKİYE ÇİNKILIÇ’A

rukiye_cinkilic_kozanCHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve İl Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, Kozan’da sevgi gösterileriyle karşılandı.

Adana’nın ilk kadın Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Av. Rukiye Çinkılıç, kadın ve gençlerin özel ilgisiyle karşılanıyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve İl Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, CHP Kozan İlçe Örgütü’nün düzenlediği bayramlaşma programında sevgi gösterileriyle karşılandı.
CHP İl Başkanı Orhan Sümer, Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, Kozan İlçe Başkanı Yusuf Karavelioğlu, Kozan İlçe Kadın Kolları Başkanı Nur Aksoy, İmamoğlu İlçe Kadın Kolları Başkanı Ruşen Reisoğlu, Kozan Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Büyükyılmaz ile çok sayıda partilinin katıldığı programda bir konuşma yapan Av. Çinkılıç, yerel yönetimlerde görev alacak kadınların önemine dikkati çekti.
Kozan ve İmamoğlu Kadın Kolları Başkan, yönetim kurulu ve CHP’li üyelerin özel ilgi ve sevgi gösterdiği Av. Rukiye Çinkılıç, kadınların artık siyasette daha çok var olma mücadelesi verdiğini söyledi.

Kadınların siyasete aktif katılımının Türkiye’nin çağdaş yarınları adına umut veren bir gelişme olduğunu ifade eden Av. Çinkılıç, şunları söyledi:

“Türk kadınına ilk inanan erkek Mustafa Kemal Atatürk olmuştur. Bizlere seçim ve siyaset hakkını tüm dünya ülkelerinden önce tanıyan Ulu Önder Atatürk’ün örnek tavrı CHP açısından son derece önem taşımaktadır. Bugün siyaset arenasına bakıldığında kadına yine en çok değer veren ve siyasete katılımını sağlayan Atatürk’ün en büyük iki eserinden biri olan CHP’dir. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu liderliğindeki CHP, ülke genelinde kadın aday adaylarının artması için büyük kolaylıklar sağlamıştır. Kadınlara Atatürk tarafından sağlanan hakların savunucusu ve takipçisi olacağız. Hiç bir güç bu hakları elimizden almaya yetmeyecek. CHP’nin yerelden genele yayılacak iktidarının öncüsü de yine kadınlar olacaktır. Her toplantı ve etkinliğimizde salonların ya da meydanların yarısından fazlasının kadın olmasına özen gösteriyoruz. Bu konuda herkese görev düşüyor. Daha çok kadını CHP ailesinde buluşturabilirsek partimizin yerelden başlayacak iktidarı ülke geneline yayılacak ve ulusumuz rahat bir nefes alacaktır. Vatandaşlarımız eşlerini ve kızlarını eve hapsetmemeli. CHP çatısı altında siyaset yapmak ve ülkesine katkı koymak isteyen tüm kadınlarımız bizim baş tacımız olacak.”
Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı ile yerel seçim çalışmaları hakkında bilgiler de veren Av. Rukiye Çinkılıç, “Önümüzdeki yerel seçimin önemi çok büyük. Burada bir başka aday adayımız sayın Akif Kemal Akay da bulunuyor. Şuna inanmalısınız ki; biz tüm aday adayı arkadaşlarımızla kenetlendik ve birbirimize söz verdik. Kimin eli adaylık için havaya kaldırılırsa hepimiz tüm enerjimizi ve emeğimizi o arkadaşımız için kullanacağız. Şüphesiz ki kırgınlığı ve küskünlüğü kabul edecek vaziyette değiliz” diye konuştu.
Av. Rukiye Çinkılıç’ın son sözleri programa katılanlar tarafından memnuniyetle karşılandı ve uzun süre alkışlandı.

YORUM YAP