Gündem Adana

ALİ DEMİRÇALI ADAYLARA SAHİP ÇIKTI

ALİ DEMİRÇALI ADAYLARA SAHİP ÇIKTI
21 Şubat 2014 - 9:25

demircaliCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ali Demirçalı, CHP’nin yerel seçimlerde Adana genelinde başarılı sonuç alacağını belirtti.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni (ÇGC) ziyaret eden Ali Demirçalı, ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, Başkan Yardımcısı Sait Güleç, Genel Sekreter M.Ömer Üney ve Yönetim Kurulu Üyesi Mutlu Mete ile görüştü.
Türkiye’de iktidarın yolsuzluklar başta olmak üzere ayrıştırma ve basın özgürlüğüne vurduğu darbe nedeniyle halk tarafından benimsenmediğini ifade eden Ali Demirçalı, “30 Mart tüm Türkiye ve özelde Adana için milad olacak. Halkımız CHP kadrolarına olan güveni ve inancıyla ülkemizin, Adana’nın düzlüğe çıkmasına vesile olacak” dedi.
Son 10 yıldır iktidar partisi eliyle Adana’nın her alanda geri bırakıldığını savunan Ali Demirçalı, “Adanalılar artık kendilerine yapılan haksızlığı sorguluyor. Vatandaşlarımız sandıkta iktidara dersini vermenin hesabını yapıyor. Adana geri kalmışlığı hak etmiyor. Adana, iktidar partisi tarafından yıllardır cezalandırıldı. Vatandaş bunun bilinciyle hareket edecek” diye konuştu.
Konuşmasında partililerine de seslenen Demirçalı, “CHP’liler adaylarına sahip çıkacak. Partimiz önce yerelde sonra genelde iktidar olacak. İçimizdeki kırgınlıklar ve küskünlükleri bir kenara bırakacağız. Adaylarımıza dört elle sarılacağız. Belediye meclis üyeliklerinde ve belediye başkanlıklarında başarılı sonuçlar alacağız. Bu gerçekliğin bilinciyle hareket edeceğiz” ifadelerine yer verdi.
Ziyareti için Ali Demirçalı’ya teşekkür eden ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ise Adana milletvekillerinin basının içinde bulunduğu zor şartları TBMM çatısı altında sorgulaması çağrısında bulundu. Ali Demirçalı’nın gazetecilere verdiği önemin bilincinde olduğunu dile getiren Esendemir, “Sorunlarımızı size rapor halinde sunacağız. Bu sorunların çözümü için mücadele edeceğinize inanıyorum” şeklinde konuştu.