Ankara Escortları

DOLAR32,1954% 0.12
EURO34,9168% -0.16
STERLIN41,0452% 0.28
FRANG35,2324% -0.17
ALTIN2.476,04% -1,08
BITCOIN69.794,64-1.136

AKBAŞ’TAN TÜRK KADINLAR BİRLİĞİ’NE ZİYARET

Yayınlanma Tarihi :
AKBAŞ’TAN TÜRK KADINLAR BİRLİĞİ’NE ZİYARET

akbas_kadinlar_birligiMHP Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş, Türk Kadınlar Birliği Adana Şubesini ziyaret etti. Akbaş, kadınlarla ilgili projeleri bulunduğuna dikkat çekerek, Belediye hizmetlerinde kesinlikle ayırımcılık yapmayacağını, ayrıca kadın sığınma evleri de yapacaklarını ifade etti.

MHP Adayı Ali Uğur Akbaş, Reşatbey Mahallesi’nde bulunan Türk Kadınlar Birliği Adana Şubesine ziyareti sırasında yaptığı konuşmasında, kadınların görüş ve önerilerine her zaman kapılarının açık olduğunu belirterek, kadınlara uygulanan şiddete kesinlikle karşı olduklarını söyledi. Akbaş,”Bu nedenle şiddet gören kadınlarımız için sığınma evleri açacağız. Burada kendilerini güvenli bir ortamda hissedecekler. Ayrıca yine projelerimiz arasında Rehabilitasyon merkezlerimiz, Kadın konuk ve yaşlı bakım evleri, Taziye evleri, sosyal tesisler ve modern yaşam alanları da var.  Kadınlarımızın ekonomik bağımsızlıklarının sağlanması gerekir. Bunun içinde Sanat,  El işi Atölye ve sergi salonları yine siz kadınlarımız ve sanatkârlarımız için yapılacak. Evlerde ürettiğiniz ürünlerin satışını yapılacağı yerler olacak.  Çocuklarınız için kreş, öğrencilerimiz içinde etüt merkezlerimiz olacak. Ayrıca sizler için festival ve değişik etkinliklerimiz de olacak.” dedi.

Belediye Başkanı olduklarında kimsenin hakkını yedirtmeyeceğini de belirten Ali Uğur Akbaş, güzel projeler geliştirerek, Çukurova’yı hak ettiği yere getirmek için çalışacakları belirtti. Akbaş, “Kadınlarımıza meclis üyeliklerinde, idari kadrolarda en güzel mevkilerde yer vereceğiz. Sizlere layık olmak ve temsil amaçlı eşit muamele yapılacak. Bu söylediklerimin altına imzamı koydum ve her zaman arkasında olacağım. Bütçemizi boş yerlere harcamadan sizlerin hizmetine sunacağız. Yeni evlenecek çiftlere uygun fiyatla konut sahibi yaparak tapusunu da kadınlarımızın üstüne yapacağız. Ben gönüllerinizin başkanı olacağım ve bana rahatlıkla ulaşabileceksiniz.”şeklinde konuştu.

Türk Kadınlar Birliği Adana Şube Başkanı Ayşe Birkölge, ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirerek, günümüzde kadın sorunlarının had safhada olduğunu, son zamanlarda ise şiddet gören ve öldürülen kadınların sayısını arttığını kaydetti. Ayşe Birkölge, “Kadınlarımızın da siyasette yer alması şarttır. Kadınlar siyasete mutlaka katılmalıdırlar ancak kota olmazsa kadınlara sıranın gelmesi asla mümkün değildir. Sözlerinizin takipçisi olacağız. Bizlerle ilgili sorunlarımız, düşünceleriniz için teşekkür ediyor ve başarılar diliyoruz. ”diye konuştu.

YORUM YAP