DOLAR21,1700% 1.01
EURO22,7326% 1.16
STERLIN26,3660% 0.46
FRANG23,2388% 0.74
ALTIN1.320,97% 0,59
BITCOIN26.772,56-1.595

AK PARTİ ABDULLAH TORUN’LA SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Yayınlanma Tarihi :

Adana’da CHP ve MHP’nin belediye başkan aday adayları yoğun bir çalışma temposuna girerken AK Parti’deki sessizlik de nihayet bozuldu. Aday adaylık başvuru sürecini tamamlayan AK Parti’de aday adayları da sahaya inmeye başladı.

Adı geçtiğimiz seçim dönemlerinde de hep üst sıralarda yer alan AK Parti Adana eski milletvekili Abdullah Torun, Büyükşehir için aday adaylığını açıklayan ilk isim oldu. Adanalılar’a cep telefonu mesajıyla ulaşan Torun, “Yarışta ben de varım” dedi.
Milletvekilliği döneminde Adanalılar’ın ve parti tabanının sevgisini kazanan Abdullah Torun’un aday adaylığını düşünen diğer isimleri zora sokacağı dilden dile dolaşırken geçtiğimiz dönemlerin aday adayı Müteahhit Zafer Kara da Büyükşehir için kolları sıvadı.

AK Parti İl Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılan Zafer Kara, Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı için çalışmalara başladı. Diğer ilçelerde de aday adayları netleşmeye başlarken 26 Ekim’de yapılacak temayül yoklamasının aday adaylık açıklamalarını hızlandıracağı konuşuluyor.

AK Parti’de her seçim döneminde temayül yoklaması yapılmasına karşın adaylık ismi ön sıralarda yer alan kişilerin de aday yapılmaması dikkatlerden kaçmıyor. Partideki yeni temayülün sonuçları ve sonuçların ardından yaşanacak süreç de merakla bekleniyor.

YORUM YAP