DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

“ADANALI FARKI, FARK EDECEK”

Yayınlanma Tarihi :
“ADANALI FARKI, FARK EDECEK”

abdullah_torun_tellidereSeçim gezileri kapsamında gittiği tüm ilçelerde coşkulu kalabalıklarca karşılanan Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun’un, Tellidere Mahallesi’ndeki seçim bürosunun açılışı miting görüntülerini aratmadı.

Coşkulu kalabalığın, “Başkan Torun”, “Torun Gelecek, Dertler Bitecek” sloganları arasında konuşan Torun, “Sizlerin bu coşkusu, 30 Mart’tan sonra Adana’da yağacak hizmet yağmurunun, her açıdan gelişmiş bir kentin ve parlak bir geleceğin müjdecisi” derken, “İflas etmiş” diye nitelediği Büyükşehir Belediyesi’nde yepyeni bir dönemin başlayacağını, çarpıcı başlıklarla vurguladı;

Tellidere Mahallesi’ndeki seçim bürosunun açılışı, vatandaşların yoğun katılımıyla tam bir mitinge dönüşen Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, “30 Mart’tan sonra çağdaş belediyecilik anlayışıyla Adana’nın gerçek anlamda kalıcı ve hak ettiği hizmetlerle tanışacağı, yepyeni bir dönemin başlayacağını” söyledi.

Seyhan Belediyesi’nin 1 Yıllık Bütçesi Metronun 4 Aylık Borç Faizi Kadar!

Konuşması sık sık alkışlar ve “Başkan Torun”, “Torun Gelecek, Dertler Bitecek” sloganlarıyla kesilen Abdullah Torun, Büyükşehir Belediyesi’nin bütçe bakımından iflas etmiş durumda olduğunu belirtti. Konuşmasının bir bölümünde, açılışa katılan Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk’e  “Yıllık bütçeniz ne kadar?” sorusunu yönelten ve ‘80 milyon TL’  yanıtını alan Abdullah Torun, “Adana’nın başına bela olan metronun aylık borç ve borç faizi 19,5 milyon TL. Seyhan Belediyesi’nin tüm hizmetleri için 80 milyon TL harcanırken, metronun 4 aylık borcu ve borç faizi Seyhan Belediyesi’nin bir yıllık bütçesi kadar. Büyükşehir Belediyesi, çalışanlarının maaşlarını, Türkiye’deki 16 büyükşehir arasında en pahalı suyu satan ASKİ’den aldığı borçla ödüyor. Böyle bir belediye, Adana’ya hizmet edebilir mi? Peki bu Adanalıya reva mı? Adana’yı böylesine büyük bir borç batağına sokanlar, bunun hesabını nasıl verecekler” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi İflas Etmiştir!

Adana’nın artık, Büyükşehir Belediyesi ölçeğinde ve hizmet zihniyetinde, değişip gelişmesinin zorunlu olduğuna dikkat çeken Abdullah Torun, “Yanlış bir güzergah üzerinde kurulan metro ile Adanalının trilyonlarca lirası çarçur edilmiş, çocuklarımızın geleceği çalınmıştır. Milyonlarca liralık borç batağına sokulan Büyükşehir belediyesi iflas etmiştir. Allah’ın izni ve hemşehrilerimizin desteğiyle bu sorunu çözecek olan yine biziz. Sizlerin desteğiyle göreve geldiğimizde, metronun borcunu devretmeden hizmet makamı olan o koltuğa oturmayacağımı bir kez daha ilan ediyorum” dedi.

Boş Vaatlerle Halkımızı Kandırmasınlar!

Ak Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun konuşmasını, “Metronun bu borcu ve borç faizi ortada dururken, Adana’nın geleceğini çalan Büyükşehir Belediyesi, çalışanlarının maaşlarını borç alarak öderken, hiç kimsenin bu sorunu çözmeden boş vaadlerle halkımızı kandırmaya hakkı yok. Dürüst, şeffaf ve halkına hizmet sevdasıyla dolu Ak kadrolar olarak göreve geldiğimizde bu borç yükünü,   gittiğimiz her yerde ilgi ve sevgilerini esirgemeyen Adanalı hemşehrilerimizin sırtından alacağız. Hazırladığımız ve önümüzdeki günlerde ayrıntılarıyla anlatacağımız devasa projelerimizi hızla yaşama geçirerek, Adana’yı özlediği ve hak ettiği çok güzel hizmetlerle buluşturmaya kararlıyız” sözleriyle sürdürdü.

Ak Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Seyhan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Azim Öztürk ve Ak Parti Seyhan İlçe Başkanı Kasım Pamuk ile coşkulu kalabalığın katıldığı miting gibi tören, seçim bürosunun alkış ve sloganlarla eşliğinde açılışıyla son buldu.

YORUM YAP