Gündem Adana

ADANA İL ÖRGÜTÜ VE VEKİLLER CHP’NİN 95. YILINI KUTLADI

ADANA İL ÖRGÜTÜ VE VEKİLLER CHP’NİN 95. YILINI KUTLADI
09 Eylül 2018 - 0:48

emrahkozay
CHP Adana İl Başkanı Av.Emrah Kozay, yayınlandığı mesajda CHP’nin kuruluşunun 95.yılını kutladı
 

Kozay: Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın CHP

ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Av. Emrah Kozay, Cumhuriyeti’ni kuran, çağdaşlık hedefi doğrultusunda Cumhuriyet devrimlerini gerçekleştiren Cumhuriyet Halk Partisi’nin 95.yaşını kutladı.

CHP HERKES İÇİN VAR

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Cumhuriyet Halk Partisi’nin, kurulduğu günden bu yana ülkenin geleceği,  halkın huzuru, refahı ve mutluluğu için halkçı politikalar ürettiğine işaret eden Av. Kozay, “Cumhuriyet Halk Partisi dün olduğu gibi bugün de herkes için var. Ülkemizi demokrasiyle tanıştıran, ülkenin en zor dönemlerinde sorumluluk alıp kuruluş amacı doğrultusunda hareket eden Cumhuriyet Halk Partisi’nin attığı sağlam temeller bugün Cumhuriyetimizi ayakta tutmaktadır” dedi.

“CHP AYRIM YAPMADAN HERKESİ KUCAKLAYAN PARTİDİR”

Kökleri Kuvayı Milliye’ye dayanan CHP’nin Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda etnik kökeni, dini, dili, ırkı ne olursa olsun tüm yurttaşları kucaklayan parti olduğunun altını çizen Av. Kozay,  “Ulusal birliği sağlayan, hukuk ve eğitim gibi toplumsal alanlarda gerçekleştirdiği reformlarla çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni biçimlendiren CHP, ulusal sanayinin ve ekonominin gelişmesine öncülük eden, İkinci Dünya Savaşı sonrasında tek parti konumunun tüm olanaklarına karşın, çok partili rejime geçişi sağlayarak Türkiye’nin demokratikleşme sürecinde de öncü misyonunu sürdüren partidir” şeklinde konuştu.

“CUMHURİYETİN, ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİNİN KORUYUCUSU”

CHP’nin Cumhuriyet tarihi boyunca gerçekleştirilen darbelerden en büyük zararı gören parti olmasına karşın her türlü darbeye, diktaya ve faşizan uygulamalara karşı durduğuna işaret eden Av. Kozay, “CHP, Cumhuriyetimizin, Atatürk ilke ve devrimlerini koruyucusu olmuş, kurulduğu günden bu yana barış, halkın huzuru ve refahı için mücadele etmiştir” ifadelerini kullandı.

“ATATÜRK’ÜN İKİ BÜYÜK ESERİNDEN BİRİ”

Büyük Önder Atatürk’ün ‘Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir’ şeklindeki sözlerini anımsatan Av. Kozay, “Bu sorumluluk duygusuyla CHP ailesinin bir üyesi olarak çok çalışarak CHP’yi yerelde ve genelde iktidara taşıyıp Cumhuriyetimizi yarınlarımıza emanet edeceğiz.  Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi” diye konuştu.

ayhan barutAyhan Barut kuruluş ve kurtuluşu kutladı

ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, partinin kuruluş ve İzmir’in düşman işgalinden kurtuluş gününü kutladı.
Yazılı bir açıklama yapan Ayhan Barut, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 9 Eylül 1923’te siyasi faaliyetlerine başlayan partimizin, 95’inci kuruluş yıl dönümünü ve güzel İzmir’in kurtuluş gününü büyük bir heyecan ve coşkuyla kutluyoruz. 95 yıldır cumhuriyet, demokrasi ve aydınlık bir Türkiye mücadelesini sürdüren CHP’nin kuruluş ilkeleri yolumuzu aydınlatan bir güneş gibi ufkumuzu genişletiyor” dedi.
CUMHURİYETİN TEMİNATI
Cumhuriyet Halk Partisi’nin cumhuriyetin teminatı olduğunu vurgulayan Ayhan Barut, “CHP, çağdaş yarınların garantisi,  Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz bekçisi, çağdaşlaşma ve ulusal kalkınmanın kalesi, Aydınlık yarınların mimarıdır. Katılımcı demokrasinin ve her türlü ayrışmadan uzak birlikte yaşamın en güzel örneği İzmir’in kurtuluşunu, partimizin kuruluşunu bir kez daha kutluyorum. Yaşasın CHP, dünya durdukça var olasın İzmir!” diye konuştu.
orhansumerORHAN SÜMER

TBMM KİT Komisyonu Üyesi, CHP Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Milletvekili Orhan Sümer, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurulduğu günden bu yana geçen 95 yılda Atatürk ilke ve devrimlerinin, demokrasinin ve özgürlüğün güvencesi olduğunu vurgulayarak, “Bugün de CHP’ye ve onun koruyucusu ve savunucusu olduğu değerlere her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır. Partimiz, bugün ve yarın da ülkemizin onurlu ve çağdaş bir devlet olarak var olması, güçlenmesi ve tüm vatandaşlarımızın mutluluğunun daimi olması için kararlılıkla çalışmaya devam edecektir. Hiç bitmeyecek olan coşku, heyecan, inanç ve kararlılığımızla; demokrasi, insan hakları ve özgürlükler için mücadele etmeyi sürdüreceğiz” dedi.

 

“PARTİMİZ 95 YILDIR DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜĞÜN GÜVENCESİ”

Sümer, CHP’nin 95’inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, Cumhuriyet Halk Partisi’ni “Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere en büyük mirası, bir halkın karanlıktan aydınlığa attığı büyük adımın simgesi, hepimizin yarınlarının garantisidir” sözleriyle tanımladı. Bağımsız ve demokratik TürkiyeCumhuriyeti’nin temellerini atan CHP’nin 9 Eylül 1923’ten bugüne tam 95 yıldır Atatürk ilke ve devrimlerinin, demokrasinin ve özgürlüğün güvencesi olarak varlığını sürdürdüğünü vurgulayan Sümer, “Ülkemizin ve partimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim iki eserim var biri cumhuriyet, birisi de Cumhuriyet Halk Partisidir’veciz sözü,dün olduğu gibi bugün de üzerimize düşen sorumluluğu ve onurlu mirası bizlereen iyi şekilde hatırlatmaktadır” dedi.

 

“BUGÜN CHP’YE DAHA FAZLA İHTİYAÇ VAR”

Cumhuriyetin temel ilkelerini bugüne kadar koruyan CHP’nin, demokrasinin, çağdaşlığın, yenileşmenin mimarı, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünün teminatıolduğunu belirten Sümer, şöyle devam etti:

“Cumhuriyetin temellerinin atılmasında ve ülkemizin kalkınma hamlelerinde CHP’ye ne kadar ihtiyaç duyulmuşsa, bugün de CHP’ye ve onun koruyucusu ve savunucusu olduğu değerlereher zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır. Kurulduğu ilk günden bu yana tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza dek yaşaması, ülkemizin zenginleşmesi, refahının yükselmesi ve hakça paylaşımın sağlanması için mücadele eden CHP, bugün ve yarın da ülkemizin onurlu ve çağdaş bir devlet olarak var olması, güçlenmesi ve tüm vatandaşlarımızın mutluluğunun daimi olması için kararlılıkla çalışmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle; partimizin 95’inci kuruluş yıl dönümünü kutluyor, demokratik, laik ve tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti için mücadele eden kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm yol arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyorum. 9 Eylül 1923’te yakılan meşale, sonsuza dek yolumuzu aydınlatmayı sürdürecektir. Hiç bitmeyecek olan coşku, heyecan, inanç ve kararlılığımızla; demokrasi, insan hakları ve özgürlükler için mücadele etmeyi sürdüreceğiz.

muzeyyen sevkin-chp (1)CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, CHP’nin 95. kuruluş yıldönümünü kutladı

“Yaşasın CHP, yaşasın Cumhuriyet”

“CHP varsa herkes için var”

“CHP, kula kulluk etmeyenlerin partisidir”

ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, kurtuluş ve kuruluşun partisi CHP’nin 95. kuruluş yılını onurla kutladı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Benim iki büyük eserim var. Biri Cumhuriyet, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir” sözünün büyük bir anlam içerdiğini dile getiren Dr. Şevkin, CHP’nin dış güçlere boyun eğmeyenlerin, kula kulluk etmeyenlerin partisi olduğuna işaret etti.

“GURURLU VE ONURLUYUZ”
CHP’nin toplumsal kaygıları güderek hareket ettiğini ve herkes için var olduğunu dile getiren Dr. Şevkin, “Atatürk’ün önderliğinde kurulan ve yine Atatürk öncülüğünde meclisteki parti olarak Cumhuriyet’i kuran CHP’nin gururlu ve onurlu evlatları olarak tüm vatandaşlarımızı partimiz etrafında birleşmeye davet ediyorum” diye konuştu.

“YURTTA BARIŞ, DÜNYADA BARIŞ”
Toplumun tüm renklerini bünyesinde barındıran, tüm kesimlere hitap eden, çağdaşlığı, bilimselliği, kardeşliği, bağımsızlığı ve özgürlüğü esas alarak bugünlere taşınan CHP’nin ülkenin bütünlüğünden taviz vermediğini ifade eden Dr. Şevkin, “Mustafa Kemal’in ‘Yurtta Barış, Dünyada Barış’ şiarıyla hareket ediyoruz” dedi.

“MÜCADELEMİZDEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ”
Cumhuriyetin tüm kazanımlarının birer birer elden çıkarıldığı Türkiye’de yargı bağımsızlığı ve hukukun üstünlüğünün de tartışılır hale getirildiğini vurgulayan Dr. Şevkin, çok sesliliği savunan CHP’nin toplum üzerindeki baskı ve sindirme politikalarının karşısında duran, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletini savunan bir yapıyla çocukların çağdaş geleceğinin ipotek altına alınmasına karşı mücadelesinden taviz vermeyeceğini dile getirdi.

“CHP, HERKES İÇİN VAR”
CHP kadrolarında geçmişten bu yana umutsuzluğa asla yer olmadığını kaydeden Dr. Şevkin, CHP’nin Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşılmasında inandığı yolda hiç durmadan yürüyeceğini, CHP’nin neferleri olarak halkın sorunlarına eğilmek ve çözümü için çaba sarfetmeye özen göstereceklerini söyledi.
Dr. Şevkin, “CHP’nin 95. Kuruluş yılı ulusumuza kutlu olsun. CHP varsa herkes için var. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın CHP” şeklinde konuştu.

burhanettinbulutBURHANETTİN BULUT

“Cumhuriyet Halk Partisi, Ulu Önder MustafaKemal Atatürk önderliğinde Cumhuriyet’i kurarakdemokrasimizi inşa etmiş, çağdaş ve aydınlık Türkiye’nin temellerini atmıştır.

Atatürk’ün en büyük iki eserinden biri olan asırlık çınar CHP, yalnızca ulusumuzun kaderini değiştirmekle kalmamış, mazlum halklara da umut olmuştur.

Tüm ezilenlere, onurluve bağımsız bir yaşamın mümkün olduğunu kanıtlamıştır.

Partimiz, kurulduğu günden bu yana Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız, laik, demokratik,onurlu çağdaş bir devlet olarak var olması, güçlenmesi için mücadeleetmiştir ve mücadele etmeye de devam edecektir.

Atatürk devrimlerine inanan herkesin ortak paydası CHP çağdaş, laik, demokratik sosyal hukuk devletinin, yargı bağımsızlığının, insanhaklarının, kadın erkek eşitliğinin, hoşgörünün, huzur ve barış ortamının savunucusudur. Çünkü CHP, ayrıştırılan Türkiye’nin tutkalıdır.

CHP, umudun adıdır. Eşit haklara sahip, onurlu insanların yaşadığı bir Türkiye’nin garantisidir.

Kuruluş günlerinin devrimci ruhuna inanmak ve bunun gereğini bugün de yerine getirmekbizler için bir borç olduğu kadar bir mirastır. Toplumsal barış ve huzur için ülkemizin bugün her zamankinden daha fazla CHP’ye ihtiyacı vardır. Ülkemizin boğulduğu bu karanlığı aydınlatmak için sosyal demokrat anlayışı paylaşan,Atatürk devrimlerine gönülden bağlı herkese, örgütlerimize ve bizlere büyük görev düşmektedir. CHP, her bir üyesiyle, her bir neferiyle, dün olduğu gibi bugün de Cumhuriyetin kazanımlarını korumak için mücadeleye devam edecektir.

Başta Atatürk ve mücadele arkadaşları olmak üzere yürekten bağlı olduğum Cumhuriyet Halk Partisi’ne, partimize emek veren tüm partililerimizeşükranlarımı sunuyorum. Bir neferi olmaktan onur duyduğum, Türkiye’nin kurucu gücü, çağdaş, aydınlık yüzüpartimizin 95.kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.”