DOLAR23,5039% 1.67
EURO25,4134% 1.31
STERLIN29,6174% 1.26
FRANG26,1709% 1.59
ALTIN1.483,85% 1,55
BITCOIN627.3250.136

ABD’Lİ ASKERLERE ‘SEÇİM’ UYARISI

Yayınlanma Tarihi :
ABD’Lİ ASKERLERE ‘SEÇİM’ UYARISI

incirlik_abd_askerAdana’daki İncirlik Hava Üssü’nde konuşlanan ABD 39. Kanat Komutanlığı bünyesindeki askerlere, ‘siyaset’ yasağı getirildi. 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde ABD’li askerlerin politik tartışmalara girmemesi, bulundukları bölgede bir miting ya da seçim toplantısı gördüklerinde de derhal o bölgeyi terk etmeleri uyarısı yapıldı.

SONER KAN (ÖZEL HABER)

Adana’da yer alan İncirlik Hava Üssü’nde konuşlanan ABD 39. Kanat Komutanlığı bünyesinde görev yapan askerlere ‘seçim yasağı’ getirildi. ABD’li askerlerden politik tartışmalardan uzak durması ve bulundukları bölgede miting ya da seçim toplantısı varsa derhal oradan uzaklaşmaları istendi.

YEREL SEÇİM MAKALESİ

ABD 39. Kanat Komutanlığı’nın resmi internet sitesi olan; ‘incirlik.af.mil’ adlı web sitesinde Türkiye’de 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili olarak, “Yerel Seçimler Hakkında Bilmeniz Gerekenler’ başlığı altında bir makaleye yer verildi. Söz konusu makalede yerel seçimlerin 5 yılda bir yapıldığı hatırlatılarak, söz konusu seçime 26 siyasi parti ve bağımsız adayların katılacağı bilgisi verildi.

4 BÜYÜK SİYASİ PARTİ

Seçim çalışmaları hakkında bilgiler verilirken, yapılan açık hava toplantıları nedeniyle bazı caddelerin trafiğe kapatıldığını, bu durumun da doğal olarak kent trafiğini olumsuz etkilediği tespiti yapıldı. Yerel seçimlerde ‘dört büyük parti’ olduğu vurgulanırken, bunlar da sırası ile AK Parti, CHP, MHP ve HDP olarak sıralanıp, tüm bu partiler hakkında da kısa bilgilere yer verilen makalede Adana’daki seçimlere yönelik açıklamalar da yer aldı.

POLİTİK TARTIŞMA UYARISI

Türkiye’de valilerin seçilmediği, hükümet tarafından belirsiz süreyle atandığı yorumu yapılan makalede şu ifadelere yer verildi; “Bu ülkenin misafirleri olarak, son derece dikkatli olmalıyız. Yerel vatandaşlarla siyasi tartışmalara girmemenizi öneririz. Söylenen her bir kelime, deyim veya cümle yanlış ve tatsız olaylara neden olabilir. Bu nedenle politik tartışmalardan uzak durmak, bir toplantı ya da miting görünseniz derhal bölgeyi terk edin.”

YORUM YAP