Gündem Adana

1 GÜNDE SAÇ EKİMİ

1 GÜNDE SAÇ EKİMİ
29 Aralık 2016 - 12:47

 

Medical Park Tarsus Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Erol Ak, FUE yöntemiyle saç ekimini 1 iş günü içinde tamamladıklarını söyledi

sacekimi-1MEDİCAL Park Tarsus Hastanesi Dermatoloji Kliniği’nde saç ekimi işlemi FUE yöntemiyle gerçekleştiriliyor. Klinikte görev yapan deneyimli Dermatoloji Uzmanı Dr. Erol Ak, saç ekimini bilimsel yöntemlerle, hastanenin hijyenik ortamında, konforlu bir şekilde ve kısa sürede yaptıklarını söyledi. Uzm. Dr. Erol Ak, sabah 8.30’da başlayan işlemin akşam 18.00’e kadar tamamlandığını belirtti.

BİR DAHA DÖKÜLMÜYOR

FUE yönteminde ekim işleminden 72 saat sonra başın kendileri tarafından özel şampuan ve losyonlarla yıkandığını, ardından 10 gün boyunca kişinin her gün kendi başını yıkayabildiğini kaydeden Uzm. Dr. Erol Ak, “10’uncu gün, hastayı bir kez daha kontrol muayenesi için davet edip başını bir kez daha yıkıyoruz. Bundan sonra, ekilen saç ilk 3 ayda yavaş yavaş dökülmeye başlıyor. Sonra saç ekilen bölgede bir daha dökülmemek üzere kalıcı saçlar gelişiyor” diye konuştu.

sacekimi-2EKSTRA İŞLEM GEREKTİRMİYOR

takipçi satışı6’ncı aydan sonra kişinin berbere gidip rahat bir şekilde traşını olabildiğini anlatan Dr. Erol Ak şöyle devam etti: “Bazı saç ekim merkezlerinde, saç ekimi sırasında PRP (kök hücre), mezoterapi ve medakil tedavi gibi yöntemler uygulandığı ifade ediliyor. Medical Park Tarsus Hastanesi’ndeki kliniğimizde ise bu tür ekstra işlemlere gerek kalmadan saç ekimi yapıyoruz” dedi. Dr. Erol Ak, saç ekim işlemini, hastayı sıkıntıya sokmayacak şekilde yaptıklarını da ifade etti.

EN AZ 20 YAŞINDA OLMAK GEREK

Saç ekim işleminin kimlere uygulanamayacağı hakkında da ilgili bilgi veren Dermatoloji Uzmanı Dr. Erol Ak şunları söyledi: “20 yaşından küçük kimseye saç ekimi yapmıyoruz. Ayrıca siklero derma dediğimiz cilt hastalığı, sedef hastalığı, liken hastalığı, kontrol altına alınamayan ve yüksek değerlerde seyreden şeker hastalığı, saç ekimine engel oluyor. Kan hastaları, kanser hastaları, şua tedavisi gören hastalar ve çok ağır yaralanmalar sonucu kafa derisinde derin yara izleri veya yanık izleri bulunanlara da saç ekimi yapamıyoruz.”

 

Not: Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktora başvurmak gereklidir.

marmaris tekne turu