DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ZİYAPAŞA’NIN BAŞKANI…

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
ZİYAPAŞA’NIN BAŞKANI…

ziyapasaAdana’da Kurulu bulunan Ziyapaşa Bulvarı Geliştirme ve Koruma Derneği’nin olağan genel kurulu yapılırken, başkanlığa aynı zaman da kurucu başkan olan Tayyar Zaimoğlu, yeniden seçildi.

Dernek Başkanı Tayyar Zaimoğlu, Ziyapaşa Bulvarı Geliştirme ve Koruma Derneği’nin kuruluşundan buyana güzel çalışmalarda bulunduğunu, Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere verilen desteklerle bulvarda büyük işler başardıklarını söyledi. Zaimoğlu yaptığı konuşmada “Marka kentler ya önemli meydanları ya da bulvarlarıyla anılır. Adana’da bu çerçevede önemli bir hamle yapmış durumdadır. Şehrin merkezindeki Ziyapaşa Bulvarı ve çevresi de tam anlamıyla büyük bir değişim yaşamıştır. Farklı peyzaj uygulamaları, görsel şölen yaratan ışık uygulamaları, temiz ve modern yaya yolları ve çok sayıda ünlü markanın yeni mekanlar açması caddemizin popülaritesini artırmış ve Ziyapaşa Bulvarı Adana’nın da Adanalıların da gurur duyduğu prestij noktası olmuştur.”dedi

ÇALIŞMALARI ANLATTI
Başkan Zaimoğlu, yapılan altyapı çalışmaları ve etkinlikler hakkında ise ” Ziyapaşa Bulvarı’nda bugüne kadar yapılan altyapı ve üstyapı yatırımları sıralayacak olur isek, ağaç budama ve gençleştirme çalışması, Bulvar orta refüj bordür taşlarının değiştirilmesi, çiçeklendirme ve peyzaj çalışmaları, İstasyon Meydanı’nda düzenleme yapılması, Ziyapaşa Bulvarını ikiye bölen Atilla Altıkat Köprüsü’nün yıkılması ile caddenin Yeni Camii istikametine olan birleştirme, Kanalizasyon ile yağmur sularının birbirinden ayrılması, bulvar boyunca tüm ana yolun asfaltının yenilenmesi

Mithat Saraçoğlu Caddesi ile Şinasi Efendi caddesinde kaldırım genişletme ve çevre düzenleme çalışması yapılması, Yaya kaldırımlarında engellilere yönelik düzenleme yapılması, orta refüjdeki elektrik direklerinin ve aydınlatmalarının değiştirilmesi, Bazı Apt.larda dış cephe boyalarının yaptırılması gibi çalışmaların yanı sıra Yılbaşı, 5 Ocak, Sevgililer Günü, Anneler Günü, Cumhuriyet Bayramı gibi çok sayıda özel gün ve gecelere yönelik organizasyonlar yapılmıştır” dedi.

YÖNETİMDE KİMLER VAR?
Gündem maddelerinin ardından ise seçime geçildi ve Ziyapaşa Bulvarı Geliştirme ve Koruma Derneği’nin aynı zamanda kurucu başkanı olan Tayyar Zaimoğlu, genel kurul sonrasında Başkanlığı yeniden seçilirken, yönetim kurulu üyeliklerine ise Yılgör Ener, Hakan Yazdıçutan, Fatma Yılgün Yüksel, Cahit Öztok, Bahadır Dinçer, Şevket Aydoğdu, Naci Sezgek, Hanife Küçükyılmaz seçildi.

YORUM YAP