tipobet

Gündem Adana

Egobet
Celtabet
Youwin

ZİHNİ ALDIRMAZ KİME VEFA GÖSTERDİ?

ZİHNİ ALDIRMAZ KİME VEFA GÖSTERDİ?
02 Şubat 2014 - 14:31

mesut2Adanalı fotoğraf ve ses  sanatçısı Mesut Eray’ın 50. Sanat Yılı nedeniyle etkinlik düzenlendi. Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’ndaki kutlamaya Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da katıldı. Zihni Aldırmaz, Mesut Eray’a plaket ve hediye verdi.

ESAS OLAN SANATÇILARIMIZA SAHİP ÇIKMAK

Mesut Eray’ın Adana’nın gülen yüzü olduğunu belirten Zihni Aldırmaz, “Mesut Eray bizim gülen yüzümüz. 50. sanat yılının her karesini, her anını bize yaşatan sevgili dostumuz. Ben kendisinin stüdyosuna gittim ve 50.  sanat yılını nasıl kutlayabileceğimizi sordum. Kendilerinin de bir hazırlığı vardı fakat biz bunu daha zenginleştirdik, birlikte olduk. Esas olan sanatımıza, sanatçımıza sahip çıkmak. Bir insan her şey olabilir. Başkan, bürokrat, siyasetçi olabilir ama  sanatçı olmak başka bir meziyet. Mesut Bey’i kutluyorum ve basın camiasına kendisine sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

İNSANIN YAPTIĞI GÜZL İŞLER BOŞA GİTMİYOR

Mesut Eray da, kendisine destek veren dostlarına, arkadaşlarına ve yakınlarına, özellikle de Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’a teşekkürü borç bildiğini söyledi. Eray, sözlerini şöyle sürdürdü: “İnsanın yaptığı güzel şeyler kesinlikle boşa gitmiyor. Zamanında ev alabileceğim bir parayla uçak kiraladım ve Adana’nın yukarıdan fotoğraflarını çektim. Sanat için çok emek harcadım. Bugün ne mutlu bana ki bunların boşa olmadığını görüyorum. Başta Zihni Aldırmaz Bey olmak üzere, dostlarımın, yakınlarımın ve Adana’nın bana sahip çıktığını görüyorum.”

Mesut Eray’ın 50. Sanat Yılı programına katılanlar Mesut Eray’ın hayatıyla ve sanatçı kişiliğiyle ilgili hazırlanan sunumu izledi. Ardından Mesut Eray sahneye çıktı ve birbirinden güzel şarkılar seslendirdi. Özellikle sözlerini yazdığı ve bestesini yaptığı Adana’yı anlatan ödüllü parçasını, Adana Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde seslendirmesi, salonu dolduranlardan yoğun alkış aldı.

taraftarium24

marmaris tekne turuip stresser