DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ZEYDAN KARALAR’IN ÖNCELİĞİ

Yayınlanma Tarihi :
ZEYDAN KARALAR’IN ÖNCELİĞİ

zeydanbarbarosBarbaros Mahallesi’nde incelemelerde bulunan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.  Seçimlerden önce bir çok belediye başkanı ve başkan adayının mahallerine geldiğini belirten bir vatandaş seçimlerden sora mahallerine gelen bir belediye başkanını ilk defa gördüğünü söyledi.

KARALAR: KENTSEL DÖNÜŞÜM ŞART

Mardin Kıraathanesinde vatandaşlarla bir süre sohbet eden Başkan Karalar sorunları dinledi. Barbaros gibi içte kalan mahallerin sorunlarının çözümü için kentsel dönüşümün şart olduğunu belirten Karalar, yerinde dönüşüm olmadan bu sorunların çözümünün çok zor olacağını söyledi. Karalar,”Özellikle Havuzlubahçe, Mirzaçelebi, Sucuzade, Yenibey, Dağlıoğlu ve Hurmalı gibi mahaller Adana’nın merkezi ve bu mahallerde önemli sorunlar var. Bu sorunların kalıcı çözümü ancak kentsel dönüşüm ile olur. Önceki belediye başkanı Barış ve İsmetpaşa mahallerinde kentsel dönüşümü başlattı. Elbette o mahallerinde ihtiyacı var ancak bu bölgelerin acili yeti daha fazla. Bizim önceliğimiz bu bölgeler olacak zaten talimatı da verdim. 5 yıllık dönemimde buranın sorunlarını çözüp kentsel dönüşümü yapmayı çok istiyorum” şeklinde konuştu.

KENTSEL DEĞİL YERİNDE DÖNÜŞÜM

Şu anda uygulanan kentsel dönüşüm uygulamasının Adana’nın yapısına uymadığını belirten Başkan Karalar yapılacak hizmetin yerinde dönüşüm olduğunu söyledi. Karalar “Adana’nın yaşam tarzı diğer illere göre biraz daha farklı. Burada bir komşuluk ilişkisi var. İnsanlar  birbirinin evine gider, sohbet eder, kahvehaneye gidip dertleşmek ister. Bizler dönüşümü yaparken bu komşuluk ilişkilerini bozmayacağız. Yapacağımız dönüşüm yerinde dönüşüm olacak. Kimseyi yerinden yurdundan etmeden sosyal donatıları fazla yaşanılabilir binalar inşa edeceğiz” dedi.

ADANA MÜTEAHHİTLERLE ÇALIŞILACAK

Adana’nın en büyük sorunlarından birinin işsizlik sorunu olduğunu belirten Karalar, hayata geçirilecek projelerde Adanalı müteahhitlerin tercih edileceğini ve bu şekilde istihdama da önemli bir katkı koyacaklarını söyledi. “Adana’nın önemli sorunları var. Bu sorunların en başında işsizlik sorunu geliyor. Biz kentsel dönüşümü TOKİ ile değil Adanalı müteahhitlerle yapıp istihdama katkı koymak istiyoruz. Resmi işsiz sayısı Türkiye ortalamasının 2 misli… Bizler bu işi Adanalı müteahhitlerle yaparsak kentin ekonomisine de istihdamına da katkı koyarız” ifadelerini kullandı.

BİZE OY VERENİN DE VERMİYENİN DE HİZMETİNDEYİZ

Bazı belediye başkanlarının oy alamadığı mahallere hizmet götürmediği yönünde sorulan bir soruya Karalar, “Bize oy verenin de vermeyenin de hizmetinde olacağız” şeklinde cevap verdi. Karalar, “Şimdi bazı belediye başkanlarının ‘Ben buradan oy alamadım o yüzden buraya hizmet yapmam’ dediği şeklinde dedikoduları bizde duyduk. Biz 30 Mart yerel seçimlerinde bu bölgeden fazla oy alamadık ancak buranın hizmete daha çok ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bizim hizmet anlayışımızda ‘bana oy verdi, vermedi’ şeklinde bir düşünce yok. Ben Seyhan’ın, Seyhanlının Başkanıyım herkese eşit hizmet gidecek” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış