Gündem Adana

ZEYDAN KARALAR SEVGİSİ

ZEYDAN KARALAR SEVGİSİ
17 Mart 2014 - 10:16

zeydanCumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, Bahçeşehir Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Toplantıya eski Milletvekili ve Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı İbrahim Özdiş’te katılırken Karalar, 30 Mart’ta halkın belediyesini kuracaklarını söyledi.

KARALAR, SEÇİMLERİN ÖNEMİNE VURGU YAPTI

30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin önemine vurgu yapan CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, insan onuruna yakışır bir ilçe oluşturmak için herkesin sandığa gitmesi gerektiğini söyledi. Karalar, ”Biz bu memleketin insanlarıyız. Bizim gidecek yerimiz var mı? Yok… biz burada yaşıyoruz, yaşamak sorundayız. Yaşayacağımız memlekete sahip çıkmamız lazım. Önümüzde önemli bir yerel seçim var. Bu seçim çok önemli bir seçim, bu seçim geleceğimizin seçimi… Bu seçim kucağımıza aldığımız torunlarımızın geleceğinin seçimi. Allah her insanı eşit yaratır. Tüm bebekler dünyaya eşit gelir. Ama büyüdükçe bazı bebekler daha şanslı oluyor. Ben insanlar eşit şartlarda büyüsünler diye hep mücadele ettim. Ne yazık ki ülkeyi idare edenler bebeklerin eşit büyüme hakkını ellerinden aldılar. Daha eşit daha insanca yaşama hakkı bizlerin olması gerekli. Bu nedenle 30 Mart’ta sandığa gideceğiz, oyumuzu kullanıp beğenmediğimiz yöneticileri göndereceğiz” ifadelerini kullandı.

BEREKETLİ TOPRAKLARDAN İŞSİZLİKTE ŞAMPİYONLUĞA

Adana’nın bereketli topraklar üzerine kurulu olduğunu belirten Karalar, bir dönem insanlara aş veren iş veren bereketli şehrin işsizlikle 1’nci olduğunu söyledi. Karalar, “Adana bereketli topraklar üzerine kurulmuş bir ketti. Ancak ne yazık ki memleketimizin bereketini bırakmadılar. Adana’da bereket kalmadı. Bir dönem insanlara aş veren, iş veren kentimiz şimdi işsizlikte 1’nci…  Bende bir işçi çocuğuyum. 10 çocuklu bir ailenin biriyim ben bir babanın eve ekmek götüremediği zaman, çocuğuna harçlık veremediği zaman çektiği ıstırabı bilirim. Ben bir annenin çocuğuna iş bulamadığında nasıl eridiğini bilirim. İşte bu yüzden bu seçimin önemi çok büyük…” şeklinde konuştu.

BAHÇEŞEHİR MAHALLESİ’NE KAPALI SEMT PAZARI SÖZÜ

Göreve gelince daha yaşanılabilir, insan onuruna yakışır bir Seyhan oluşturacağını belirten Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar Bahçeşehir Mahallesi sakinlerine kapalı semt pazarı yapma sözü de verdi. Karalar, “Burası semt pazarı yeri… Kışın yağmurun altında yazında sıcağın altında alışverişini yapıyorsunuz. Burası kapalı semt pazarı olsa ne olurdu? Göreve gelince birçok önemli projeyi hayata geçireceğiz. İlk icraatlarımızdan biride kapalı semt pazarı yapmak olacak. Buranın maliyeti bir belediye için öyle çok büyük bir bütçe değil. Şunu açık söylüyorum 24 saat sizin için çalışacak bir kardeşiniz var. Uyumadan, su içmeden çalışacak bir kardeşiniz. Gelin hep birlikte halkın belediyesini kurup yaşadığımız kenti birlikte yönetelim. Adana’nın eski güzelliğine kavuşmasını el birliğiyle sağlayalım. Elbirliğiyle insan onuruna yakışır bir kent oluşturalım. Hep birlikte müreffeh bir ülke olalım“ dedi.