Ankara Escortları

DOLAR32,1900% 0.02
EURO34,9920% -0.08
STERLIN40,9430% 0.01
FRANG35,3449% -0.02
ALTIN2.509,17% -0,05
BITCOIN69.821,080.933

YÜREĞİR ATAKTA

Yayınlanma Tarihi :
YÜREĞİR ATAKTA

yuregir12009 yılında yapılan yerel seçimlerde göreve gelen Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde 2. kez Yüreğirlinin gönlünü kazandı. Başkan Çelikcan’ın yaklaşık 6 yıllık hizmet döneminde yaptığı icraatlarla Yüreğir, Ak Belediyeciliğin Adana’daki parlayan yıldızı oldu.

‘KENTSEL DÖNÜŞÜM’ İLE YÜREĞİR YENİDEN İNŞA EDİLİYOR!

Kaçak yapılaşmadan etkilenmiş, gecekonduların en yoğun olduğu Yüreğir ilçesi, Kentsel Dönüşüm Projesi ile adeta yeniden inşa ediliyor! Yüreğir Belediyesi, imar çalışmaları yaparken Yüreğirliye en iyi hizmeti götürmeyi hedefliyor. Kent yaşamına uygun projeler üreten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, yaşam kalitesi yüksek, çağdaş görünümlü bir kent kurmak için ilçede 9 bölgede kentsel dönüşüm seferberliği başlattı.

20 YILDA YAPILANDAN DAHA FAZLA YOL YAPILDI

Yüreğir ilçesi sınırları içinde 5 buçuk yılda 20 yılda yapılandan daha fazla yol yapıldı. Yüreğir’in 6 bin sokağının % 90’a yakını tamamlandı. Oluklu sıcak asfalt çalışmasını adana ilk Yüreğir Belediyesi uyguladı. Girilmedik mahalle kalmadığını belirten Başkan Çelikcan ‘Geri kalan yerleri de kısa süre içerisinde bitireceğiz.’ dedi.

yuregir3KÜLTÜR EVLERİ YILDA 30 BİN KİŞİYE HİZMET VERİYOR

Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri hem çocukların hem de yetişkinlerin uğrak yeri olmaya devam ediyor. Şu anda faaliyette olan 11 adet Kültür Evinde 66 branşta verilen eğitimlerden her yıl ortalama 30 bin Adanalı faydalanıyor. Yeni açılan Kültür Evleri sayesinde çocuklar sokağın olumsuz koşullarından uzaklaşıp, eğitim ve öğretim görüyorlar, hem de meslek kurslarına katılarak meslek sahibi oluyorlar.

YÜREĞİR’E ENGELLİ KOORDİNASYON MERKEZİ

Yüreğir de ve Adana’da yaşayan engelli vatandaşlarımızı sosyal hayata kazandırmak ve evden çıkmalarını sağlamak amacıyla Yavuzlar Mahallemizde Engelli Koordinasyon Merkezimizi hizmete açtık.

YÜREĞİR’E BİN KİŞİLİK “KÜLTÜR MERKEZİ”

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Yüreğir Kültür Merkezi’nin Adana’da sosyal ve kültürel açıdan önemli bir eksikliği gidereceğini belirtti. Çevre peyzajı, otoparkı, fuayesi ve mimarisiyle şehrimize değer katan bir eser olduğunu belirten Başkan Çelikcan ‘İçerisinde 1000 kişilik konferans salonu ile 2 adet 200 kişilik çok amaçlı salonu  olan Kültür Merkezimiz sayesinde bölgemizde sosyal ve kültürel etkinlikler daha fazla yapılacaktır.’dedi.

 ‘ÖLÜMSÜZLÜK ŞEHRİ MİSİS’ PROJESİ

Misis antik kenti dünya kültürel mirasına kazandırılıyor- çalışmalar 2 yıldır devam ediyor. Misis, dünya açık hava arkeoloji müzesi haline getirilecek. Ölümsüzlük şehri misis projesi, Kasım ayı içerisinde Antalya’da düzenlenen Yapex fuarında “Tarihi Kentler Birliği” tarafından düzenlenen tarihi kentler birliği tarihi ve kültürel mirası koruma ve uygulamalarını özendirme yarışması kapsamında proje ödülü alarak ulusal düzeyde bir başarıya imza attı.

YÜREĞİR’E 11 ADET TAZİYE EVİ

Yüreğir de yaşayan vatandaşların yaşamlarında önemli bir yer tutan taziye geleneğini daha iyi şartlarda ve ortamlarda gerçekleştirmeleri amacıyla 11 adet ‘Taziye Evi’ yaptıklarını belirten Başkan Çelikcan ‘Yüreğir de yaşayan vatandaşlarımızın acılı günlerinde gelen misafirlerini daha iyi ortamlarda ağırlamalarını sağlamak amacıyla taziye evlerini hizmete açtık” dedi.

‘KÜLTÜR PARK’ GÖZ KAMAŞTIRIYOR!

Köprülü Mahallesinde 30 bin metrekare alanda yeni yapılan Kültür Park’ın Yüreğir halkına hayırlı olmasını dileyen Başkan Çelikcan Yüreğir’de bulunan 60 adet parkı da tamamen yenilediklerini belirtti.

yuregir2YÜREĞİR’DE 9 BÖLGE YENİDEN HAYAT BULACAK!

Kışla Mahallesi, Kışla Çamlıca Mahallesi, Başak Mahallesi, Serinevler Mahallesi, Karacaoğlan Mahallesi, Akıncılar Mahallesi, Yavuzlar Mahallesi, Sinanpaşa Mahallesi ve Sanayi Çarşısı, Yüreğir’de kentsel dönüşüm alanları olarak belirlendi. Yeşil alanları, otoparkları, çocuk oyun alanları kısacası tüm kentsel donatı alanları ile Yüreğirlinin huzur içerisinde yaşayacağı modern konutlar üretiliyor. Seyhan Nehri’nin doğusunda Yüreğir adeta bir güneş gibi yeniden doğuyor ve modern yaşam alanları artık Yüreğir’de de var. Kentsel Dönüşüm alanı ilan edilen 9 bölgenin yeniden inşa edilmesi ile Yüreğir’in çehresi değişecek.

KIŞLA MAHALLESİ’NDE SONA YAKLAŞILIYOR!

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın bu dönem ‘öncelikli hizmetimiz olacak’ dediği Kentsel Dönüşüm Projesi Kışla Mahallesi birinci etap çalışmalarında sona yaklaşılıyor. Kışla Mahallesi’nde vatandaşlarla görüşmeler 2011 yılında başladı. Kanuni süreç ve teknik altyapıların tamamlanmasıyla birlikte 2014 yılında ilk yerinde ve gerçek kentsel dönüşüm çalışmalarına start verildi. Birinci etapta 324 konutun yıkılarak yerine 786 konut ve 43 işyeri projesinin hayata geçirildiği çalışmalarda Yüreğir’i modern bir görüntüye kavuşturacak binalar hızla yükseldi. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Kışla Mahallesi’nde devam eden birinci etap çalışmaların planlanan tarihte biteceğini öngördüklerini belirtti. Öte yandan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ile birlikte Kışla Mahallesi birinci etap çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Çelikcan, Konyalıoğlu’na örnek daireleri gezdirdi. Hızla yükselen binalarda incelemelerde bulunan ve örnek daireleri gezen Konyalıoğlu çalışmalardan memnun kaldı. Konyalıoğlu ayrıca Kışla Mahallesi’ndeki ikinci etap kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlı bir şekilde başlaması için irade koyacaklarını belirtti.

YÜREĞİR’İN KADERİ DEĞİŞİYOR!

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Karayollarında uzun süre çeşitli görevlerde bulunmuş başarılı bir yönetici. Aynı zamanda Mühendis olan Başkan Çelikcan Devlet hizmetinde elde ettiği deneyimlerini yaklaşık 6 yıl boyunca Yüreğir’e aktardı. Kentsel dönüşümü Yüreğir’in makus kaderini değiştirecek en önemli hamle olarak gördüğünü belirten Başkan Çelikcan bu sayede ilçenin bir cazibe merkezine dönüşmeye başladığını söyledi. Başkan Çelikcan, İlçe sınırlarında 9 mahallede Kentsel Dönüşüm projesini hazırladıklarını, Kışla Mahallesi’nde ise yıkımın tamamlanarak projenin hayata geçtiğini söyledi. Toplam 96,7 hektar alanı kapsayan Kentsel Dönüşümle 14 bin konut yapmayı hedeflediklerini belirten Başkan Çelikcan “Kışla Mahallemizde yeni alanın %20 si konut, % 80’i yeşil alan ve otopark olarak projelendirildi. Kışla’da şu anda bloklar hızla yükselmeye başladı dedi.

HER ŞEY MODERN YÜREĞİR İÇİN!

Yüreğir’de 9 bölge olarak hedeflenen ilk yerinde gerçek Kentsel Dönüşüm projesinin ortak özelliği ilan edilen alanların ortalama % 80’lik bölümünün yeşil alan ve sosyal donatılarla projelendirilmiş olması. Yaşanabilir kent modelinin hayata geçmesi bakımından önemli bir etken olan proje ile birlikte yıllardır köy görüntüsü ve dar sokaklarıyla anılan Yüreğir’in makus talihi tarihin tozlu raflarına karışıyor. Yüreğirli aynı zamanda uygulamaya başlanan proje ile birlikte yeni yaşam alanları ve sosyal donatılarla buluşuyor.

ÖRNEK DAİRELER GÖZ KAMAŞTIRIYOR!

Kışla Mahallesi birinci etap projesi toplam 17 blok 786 konut ve 43 adet işyerinden oluşuyor. Ortak kullanım alanı ile birlikte brüt 190, 189, 145 metrekare 3+1 ve yine ortak kullanım alanı ile birlikte 111 metrekare 2+1 şeklindeki odalardan oluşan konutlar modern bir şekilde donatıldı.

ADANA’DA YERİNDE GERÇEK ‘KENTSEL DÖNÜŞÜM’Ü’ BİZ BAŞLATTIK!

Adana’da ilk yerinde gerçek kentsel dönüşüm Yüreğir’de başladı. 324 konut yıkıldı yerine 786 konut ve 43 iş yeri yapılıyor. Kışla Mahallesinde binalar hızla yükseliyor. 10 Bloğun kaba inşaatı bitti. 7 blok inşaatı da kısa sürede bitirilecek. Bunun yanı sıra Kışla 1-2-3’üncü etap- Karacaoğlan, Cumhuriyet, Başak, Yavuzlar, Serinevler ve Akıncılar Mahallerinde kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Yüreğir’de başlatılan ‘Kentsel Dönüşüm’ çalışmalarının ilçeye ayrı bir hareketlilik kazandırdığını belirten Başkan Çelikcan ‘Bundan önceki yıllarda kimse Yüreğir’e dönüp bakmazken başlattığımız çalışmalar neticesinde bütün yatırımcıların dikkati Yüreğir’in üzerine yöneldi. Birçok özel ve kamu yatırımı ilçemize geliyor. Bu yatırımlar ilçemizin gelişmesine olumlu katkı sağlayacaktır. Biz bütün yatırımcılara kanunlar ölçüsünde her türlü kolaylığı sağlıyoruz. Yeter ki ilçemiz gelişsin, kalkınsın’ dedi.

YÜREĞİR YATIRIMCI İÇİN ARTIK BİR CAZİBE MERKEZİ!

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan başlattıkları kentsel dönüşüm çalışmalarının ilçenin gelişmesine büyük katkı sağlayacağının altını çizdi. Yatırımcının özellikle son yıllarda Yüreğir’deki değişimi gözlemlediğini ve bu nedenle de Yüreğir’e yatırım yaptığını söyleyen Başkan Çelikcan ‘Dünyaca ünlü markaların yatırımları Yüreğir’de. Yatırımcı geleceği parlak, umut vaat eden yerleri seçer. Yüreğir’in geleceği parlak, Yüreğir umut vaat ediyor. Dolayısıyla yatırımcı Yüreğir’i tercih ediyor. İlçemize yatırım yapacak, istihdam sağlayacak  müteşebbisin önünde engel değil yol gösterici olduk. Geçmişte Yüreğir’e yatırım yapmak isteyen girişimcilere engeller çıkarıldı. Biz göreve geldiğimizden bu yana engel çıkaran değil engelleri kaldıran olduk.

YORUM YAP

Bekir sözan16 Kasım 2020 / 18:55Yanıtla

Sayın başkanım PTT evlerinde kentsel dönüşümün önünü açarsanız memnun oluruz saygılar sunuyorum

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
  32,180932,1900% 0.02
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
  34,928434,9920% -0.08
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
  40,916440,9430% 0.01
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
  35,320435,3449% -0.02
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
  23,565423,5790% -0.2
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
  4.014,094.102,49% -0,05
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
  2.508,812.509,17% -0,05
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM
  69.821,080.933

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış