Ankara Escortları

DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

YÜREĞİR ARITMA’DAKİ KOKUYA KESİN ÇÖZÜM

Yayınlanma Tarihi :
YÜREĞİR ARITMA’DAKİ KOKUYA KESİN ÇÖZÜM

yuregir_atiksuBüyükşehir Belediyesi, Yüreğir Atıksu Arıtma Tesisi’nin çevreyi rahatsız eden koku sorununa kesin çözümü buldu.

Daha önceki uygulamalarda yüzde 80 oranında sorunu çözen Büyükşehir Belediyesi çok az da olsa vatandaşları rahatsız eden kısmi kokuyu da ortadan kaldıracak çalışmaları yürütüyor.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Yüreğir Atıksu Arıtma Tesisine giderek, incelemelerde bulundu ve ASKİ Genel Müdürü Abdulkadir Küreksiz’den çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Tesisin bir çok bölümünde inceleme yapan Zihni Aldırmaz, kokuyu giderecek su kanallarının üstünü kapatma çalışmalarını denetledi. Ayrıca yine kokuyu ortadan kaldıracak çalışmalardan olan hava kanallarının çalışmalarını da denetleyen Zihni Aldırmaz, “Uzun süre eksiklerden dolayı vatandaşları rahatsız eden bir koku sorunu vardı. Kokunun yüzde 80’ini yaptığımız çalışmalarla ortadan kaldırmıştık ama yüzde 20’lik bölüm de vatandaşlarımızı dahatsız ediyordu. Şimdi su kanallarını kapatıyor ve hava kanallarının montajını yapıyoruz. Böylece konu sorunu tamamen ortadan kalkacak Yüreğirli vatandaşlarımız bu sorunla karşılaşmayacak. Çalışmalarımızı Ocak ayı sonuna kadar tamamlayacağız. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Zihni Aldırmaz denetimleri sırasında çalışanlarla sohbet etti ve onlardan yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

YORUM YAP