Ankara Escortları

DOLAR32,1911% 0.02
EURO34,9700% -0.09
STERLIN40,9261% -0.03
FRANG35,3434% -0.03
ALTIN2.504,06% -0,25
BITCOIN69.602,001.811

YOLLAR… BİTER Mİ?

Yayınlanma Tarihi :
YOLLAR… BİTER Mİ?

aski_sistemi_coktuBizce, kentimizin ve kentlimizin son döneminde başını ağrıtan konuların başında, belediye başkanlığıyla ilgili yaşanan gelişmeler, siyasi çatışmalar, kısır çekişmeler veya hararetli tartışmalar falan yok. Yurttaşın gündeminde, kentin son 3-5 yılına damgasını vuran, kenti kanal gibi ikiye ayıran devasa bir yol sorunu var. Ulaşımla ilgili bu sorun, öyle bayramdan bayrama çözülecek gibi de görünmüyor…
‘EVLERE ŞENLİK’
Kentin tam ortasından geçen D-400 Karayolu’nda Temmuz ayında yeniden başlatılan altgeçit çalışmalarıyla ilgili olarak en yetkili ağızdan ‘Bayramda bitecek’ açıklaması gelmişti. Ö zaman önümüzde Ramazan Bayramı vardı ve herkes çok kısa sürede biteceğini düşünüp çok sevinmişti. Malum, altgeçidin Ziyapaşa çıkışında keşmekeş vardı. Zaman geldi geçti. Bayram geldi, eller öpüldü. Bakıldı ki, altgeçit çalışmaları bitmemiş. Böyle olunca herkes, ‘Hani bitecekti?’ diye sordu. Evlere şenlik, “Bayram denildiyse hangi bayram olduğu söylenmedi ki” tarzında bir izahat.
‘BİTMEZ ÇİLE’
Arkadaş, herkes elini böğrüne götürdü. Sineye çekti. İnsanların akıl ve vicdanıyla alay eden bu davranışa karşın, herkes sükunetini korudu. Bir duruş sergiledi. Ama gel zaman git zaman ikinci bayram, yani Kurban Bayramı da geldi kapıya dayandı. O lüzumsuz altgeçit çalışması yine bitmedi. Eziyet, çile sona ermedi. Biter mi, bitmez mi tartışmaları sürerken, sonrasında altgeçit çalışmalarında göçme, daha doğrusu kanalizasyon borularında patlama oldu. İş yine uzadı. Herkes topu ayağından uzaklaştırıp, o kurum öbür kurumu, diğer kurum başka kuruluşu şikayet etti. Olan kentliye oldu. Eziyet bitmedi.
SABIRDA HAYIR VAR (MI?)
Hal böyle olunca yeni bir açıklama daha yapıldı. Çalışmaların aslında 1 Kasım itibariyle bitmesi gerektiği ancak kaza ve aksaklıklar nedeniyle işin uzadığı, en kısa zamanda bitirileceği söylendi. O açıklamanın üzerinden de neredeyse 2 hafta geçti. Ne çalışma bitti, ne eziyet. ‘Kaç mevsim geçecek?’ bilmiyoruz ama yolların da, çilenin de biteceği yok gibi. Ey kentlim, gönlünü ferah tut. Sabırda hayır vardır.

YORUM YAP