Ankara Escortları

DOLAR32,2159% 0.09
EURO35,0494% 0.54
STERLIN41,1488% 0.47
FRANG35,2874% 0.44
ALTIN2.452,68% -0,37
BITCOIN69.882,03-0.14

YEREL YÖNETİM PANELİ VAR BAŞKANLARDAN İLGİ YOK

Yayınlanma Tarihi :
YEREL YÖNETİM PANELİ VAR BAŞKANLARDAN İLGİ YOK

yerel_yonetim_paneliTürk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği (TMMOB) Adana İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Adana’da ‘Yerel Yönetimler ve Kent’ paneli düzenledi. Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’ndaki panele mevcut belediye başkanlarından sadece Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan’ın katılması dikkat çekti. TMMOB’ye bağlı odaların Adana Şube Başkanları, CHP’li belediye başkan aday adaylarının katıldığı panelin çok da ilgi görmemesi kent adına kayıp olarak değerlendirildi.

TMMOB İKK Sekreteri Nazım Biçer, “Ülkemizin tüm yerleşim alanlarında, bilimsel çözümleri, kamu yararını, insanca yaşama hakkını yok sayan uygulamalarla karşı karşıyayız” dedi. Biçer, Kentlinin yaşam kalitesini geliştirmesi gerekenlerin plansız, denetimsiz uygulamalarıyla kentleri rant getiren bir meta gibi gördüğünü kaydetti.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı ise TMMOB’ye karşı girişilen saldırıların arttığını savundu. Yapılan son girişimle Orman Mühendisleri Odası’nın mali ve idari denetiminin, Bakanlar Kurulu kararıyla Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlandığını söyleyen Soğancı, mücadeleyi bırakmayacaklarını kaydetti. Soğancı, “Toplumsal yaşama tam ve eşit yurttaşlar olarak katılımı için, başka türlü bir kentsel dönüşüm ve barınma hakkı için başlıklarında yayımladığımız gerçekçi ve uygulanabilir önerilerimiz de mutlaka yerine getirilmelidir” dedi.

Şehir Plancıları Odası Adana Şube Başkanı Ulaş Çetinkaya da “Topraklarımızın yüzde 96’sı deprem kuşağında. Nüfusumuzun yüzde 98’i depremden etkileniyor. Yapı stoğumuzun yüzde 40’ı kaçak. Büyükşehirlerde bu oranlar yüzde 70-80’e çıkıyor” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yerel yönetimler ve kente ilişkin iki ayrı panel düzenlendi.

YORUM YAP