DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

YENİ, SÖZLÜ’YÜ AYIPLADI

Yayınlanma Tarihi :
YENİ, SÖZLÜ’YÜ AYIPLADI

fikretyeniAK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, Başbakan’ın Adana’daki mitingine 100 binin üzerinde insan katıldığını savundu. Yeni, sosyal medyada mitinge katılan sayısının küçümsenmesinin komik kaçtığını vurguladı. Yeni, Adana Hekimevi’nde düzenlenen toplantıda MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü’yü de ayıpladı. Yeni, 14 Mart akşamı Ceyhanspor’un Sheraton Otel‘deki dayanışma gecesinde MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü‘nün, Ceyhanspor’un şikeyle küme düştüğünü ima eden Ceyhan Kaymakamı Gürbüz Karakuş‘a tepki gösterirken Başbakan Erdoğan‘a söylediği sözleri ayıpladı.

Fikret Yeni, bu gecede Hüseyin Sözlü‘nün Kaymakam Gürbüz Karakuş‘un oturduğu masaya öfkeyle yürüyüp “Hakkın var mı? 30 Mart’ı bekliyoruz. Siz kimsiniz? Şu geceyi kirletmeye hakkın var mı senin? Kızıyla, oğluyla hırsızlık yapan Başbakanlar telefonda yakalanmadılar mı bu memlekette? Siz onların sözcülüğünü yapmıyor musunuz?” diye bağırmasına sert tepki gösterdi.

İsim vermeden Hüseyin Sözlü‘yü eleştiren Fikret Yeni, “Bir siyasi partinin büyükşehir belediye başkan adayının, Sayın Başbakanımız ve ailesiyle ilgili çok galiz ifadeleri var. Ben bu aday arkadaşımızın söylediği sözleri sadece kendine yakıştırıyorum. Daha ağır ifadeleri terbiyem ve bağlı olduğum partinin ahlaki temayülü elvermediği için ifade etmek istemiyorum. Ama kendisi çok daha ağırlarını hak ediyor. Adanalıların gönlünde o ağır ifadeler mutlaka karşılık buluyordur” dedi.

Fikret Yeni, “Aday arkadaşımızın söylediği sözleri sadece kendisine yakıştırıyorum. Ama kendisi çok daha ağırlarını hak ediyor. Adanalıların gönlünde o ağır ifadeler mutlaka karşılık buluyordur” diye konuştu.

YORUM YAP