Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN67.064,410.266

YENİ FEDERASYONA DOĞRU…

Yayınlanma Tarihi :
YENİ FEDERASYONA DOĞRU…

yeni_federasyonTürkiye genelindeki örgütlü olan Yurtayder dernekleri bir çatı altında birleşerek federasyon kurma yolunda ilk toplantılarını yaparak federasyon olma kararını aldılar.

Adana Yurtayder’in başkanlığında Özden Tesisleri’nde bir araya gelen Mersin, Adana, Sivas, İstanbul, Gaziantep, Bingöl, Malatya, Niğde, Ankara, Konya, Amasya ve Hatay Yurtayder Şube Yöneticileri, ülke genelinde 4 binin üzerinde yurt çocuğunun işsiz olduğuna işaret edip federasyon çatısı altındaki yeni oluşumla yurt çocuklarının bu sorunlarına çözüm yolu bulmak için karar aldılar. Mersin Oto Center ve Gürkan Göçer’in sponsorluğunda gerçekleşen toplantıda konuşan Yurtayder yöneticileri, ‘devletin imkanlarıyla bugüne kadar iş bularak hayatlarını devam ettiren yurt çocuklarına sağlanan imkanları geride kalan kardeşlerimize de sunmak istiyoruz. Birlikten güç doğar sözüyle hareket ederek büyük bir aile olan yurt çocuklarının federasyonlaşmasının artım elzem olduğunu düşündük. Bugüne kadar birçok ilde toplantı yaptık ve Adana toplantımız ile bu kararı artık hayata geçirmek istiyoruz’ dediler.

Yurtta kalarak bugün devletin çeşitli kademelerinde görev alan yetişmiş yurt çocuklarının yöneticiliğini yaptığı Yurtayder Derneklerinin oluşumuyla kurulacak olan federasyonun genel merkezinin de Ankara’da olması kararı alındı.

YORUM YAP