Gündem Adana

YELİZ YEŞİLMEN İSYAN ETTİ

YELİZ YEŞİLMEN İSYAN ETTİ
31 Mart 2014 - 16:35

yelizyesilmenSONER KAN

ADANA – Oyuncu ve şarkıcı Yeliz Yeşilmen’in, MHP’nin Adana’nın merkez ilçesi Çukurova’dan ‘belediye başkan adayı’ olan eşi Ali Uğur Akbaş, seçimi kaybetti. Yeşilmen, kendilerine oy verenlere teşekkür etti ve ekledi; “Bize oy vermeyenler de, hizmetlerimizden mahrum kalmaya mahkum oldu” dedi.

YAZAYACAĞIM DEDİM AMA…
2013 yılı Temmuz ayından bu yana eşi ile seçim çalışmalarına katılan ve attığı her adımı sosyal medya üzerinden takipçileri ile paylaşan Yeşilmen, 30 Mart’taki yerel seçim sonuçlarının ardından düşüncelerini de yine sosyal medya üzerinden paylaştı. Yeşilmen, sayfasına; “Sizlere 10 gün bir şey yazmayacağım dedim ama sonucu açıklamam lazım” diye yazdı ve ardından da ekledi:

KAYBETMEK DE VAR
“Büyükşehir’i kazandık çok şükür. Hüseyin Başkan sonuna kadar mücadele etti. Ama maalesef Çukurova’yı kaybettik. Bu bir yarış kazanmak da var, kaybetmek de… Sadece temmuz ayından beri eşim ve ben 7/24 dur durak olmadan full çalıştık. Amacımız hizmetti… Ama kemikleşmiş fikirler ve başka partinin kalesi olan bir yerde mücadele ettik. Maalesef kişiye değil, partiye oy verildi.”

YOLA DEVAM EDECEĞİZ
Çukurova ilçesinde MHP’nin, bugüne kadar en yüksek oyu aldığını ve 2009 yılındaki yerel seçimlere göre de oy oranını 4 katı arttırdığı yorumunu da yapan Yeşilmen, “Oy veren vatandaşlara teşekkürler. Vermeyenler de bizim hizmetlerimizden mahrum kalmaya mahkum oldu. Hayırlısı canlar. Sizi seviyorum. Ayrıca şunu da söyleyeyim; bizim hayatımızda hiçbir şey değişmez, yola devam. Düşmanca, sinsice bekleyen ve bu durumda utanmayan, mutlu olan tiplere bir şey söyleyeyim. Bizde ne proje, ne fikir ne de iş tükenir merak etmeyin” dedi.