DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

“YATIRIMCININ SESİ VE ÖNCÜSÜ OLMAK İSTİYORUZ”

Yayınlanma Tarihi :
“YATIRIMCININ SESİ VE ÖNCÜSÜ OLMAK İSTİYORUZ”

BILAL ULUDAG30 Mart 2014 günü yapılan yerel seçimlerde Sarıçam’ın yeni Belediye Başkanı seçilen Bilal Uludağ, kent odaklarıyla buluşmalarına devam ediyor. Başkan Uludağ, Sarıçam ilçe sınırları içerisinde yer alan Organize Sanayi Bölgesini ziyaret ederek burada Sarıçam’a dair düşüncelerini ve projelerini paylaştı.

“SARIÇAM VE ADANA YALNIZLIĞA TERK EDİLDİ”

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Adana’nın uzun yıllardır ekonomik daralmalar yaşadığını, bunun temel nedeninin de bölgedeki komşularımız olan iller ile Adana arasında yaratılan gruplandırma farkı olduğunu vurguladı. Başkan Uludağ, “Yanı başımızdaki tüm iller teşvik kapsamında öncelikli iller arasında bulunmasına rağmen, Adana, bu gruptan olabildiğince uzak bırakıldı, yatırımcı için cazip olmaktan çıkarıldı. Dolayısıyla bu yalnızlık, hem sanayide daralma hem de istihdam sorunları ile kendisini göstermektedir. Hemen Organize Sanayi Bölgesinin yanı başındaki Sarıçam ilçemize bağlı mahallelerimizde bile büyük bir işsizlik sorunu göze çarpıyor. Buralarda yalnızca işsizlik değil, aynı zamanda yan sanayi meslek faaliyetlerinin de bulunmadığını görüyoruz” dedi.

“KENT ODAKLARIYLA BİRLİKTE HAREKET EDECEĞİZ”

Başkan Uludağ, bölgenin yaşadığı bu sorunun toplumda yaşanan sosyal adaletsizlik buhranı ile sosyal hayatta da kendini gösterdiğini ifade etti. İşsizlik sorununun çözümünün gelir dağılımındaki adaletsizliğin giderilmesi ile sağlanacağını dile getiren Başkan Uludağ, “Bundan sonra hem iş adamlarımızın yatırımdaki engellerden kurtulması hem nitelikli meslekî eleman yetiştirilmesi hem de istihdam sorunlarının ve akabinde sosyal sorunların çözümü noktasında elimizden gelen her türlü özveriyi göstereceğiz. Kısacası biz, yatırımcının sesi ve öncüsü olmak istiyoruz. Bunu da kent odaklarıyla birlikte hareket ederek başaracağız” diye konuştu.

“BİZ SANAYİ İÇİN ÇALIŞAN BELEDİYE BAŞKANLARININ YANINDAYIZ”

Adana Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Bekir Sütçü ise, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ı tebrik etti ve belediye başkanlığı döneminde başarılar diledi. Başkan Sütçü, “Biz sanayiciyiz. Adana sanayisi için çalışan tüm belediye başkanlarıyla ortak hareket etmeye ve her türlü katkıyı sunmaya her zaman hazırız. Biz sanayiciler olarak nitelikli meslekî elemanlara her zaman ihtiyaç duyuyoruz, bu konuda her türlü ortak projeyi geliştirmeye de açığız” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP