Ankara Escortları

DOLAR32,4183% 0.15
EURO34,5737% 0.35
STERLIN40,3995% 0.23
FRANG35,5191% 0.32
ALTIN2.458,00% 0,79
BITCOIN2.243.5231.823

‘YASAL ÖNLEMLER ALINMALI’

Yayınlanma Tarihi :
‘YASAL ÖNLEMLER ALINMALI’

suleymansonmezÇukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez, Mersin’de katledilen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın ailesine başsağlığı mesajlarını iletti.
Şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını belirten Süleyman Sönmez, özellikle kadın, genç ve çocuklara uygulanan şiddet, taciz ve cinayetlerin ülkemiz açısından son derece kötü sonuçlar doğuracağını vurguladı.
Hayatının baharında hunharca öldürülen Özgecan Aslan’ın ölümüne neden olanları şiddetle kınadığını vurgulayan Sönmez, “Ülkemizde kadınların hayatı günden güne zorlaştı. Şiddetin, tacizin, cinayetin sıradan bir olay haline geldiğini görmek son derece üzüntü veriyor. Yasal düzenlemeler de dahil olmak üzere kadınlara karşı uygulanan barbarlığın sona erdirilmesi için tüm önlemler alınmalıdır” dedi.

“DERİNDEN YARALANDIK”
 Toplumun muasır medeniyetler seviyesine ulaşması için kadınların ve genç kızların üniversitelerde, siyasette, sivil toplum örgütlerinde, iş yaşamında daha çok yer almasına olanak tanınmasının önemine işaret eden Sönmez, “Özgecan Aslan, bu ülkenin aydınlık geleceğine örnek teşkil eden bir kızımızdı. Ailesinin üzerine titrediği genç bir kızımızın ülkesine, bölgesine hayırlı ve eğitimli bir birey olarak hayata hazırlandığı çok önemli bir dönemde hayata gözlerini yumması bizleri derinden yaraladı. Bu tip olayların son bulmasını yürekten diliyor, Özgecan kızımıza Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm Türkiye’ye başsağlığı diliyoruz” diye konuştu.

YORUM YAP