Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN66.840,191.987

“YALNIZLIK DEĞİL, SENSİZLİK…”

Yayınlanma Tarihi :
“YALNIZLIK DEĞİL, SENSİZLİK…”

sergi2Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahsen Işık Özgüven anlamlı bir sergiye imza attı. Aynı fakültede Öğretim Üyesi olarak görev yaparken yakalandığı amansız bir hastalık sonucu yaşamını yitiren eşi Prof. Dr. Ömer Faruk Özgüven anısına tuvallere duygularını yansıtan Prof. Dr. Ahsen Işık Özgüven, açtığı sergiden elde edilen geliri Lösemi Vakfı’na bağışladı.

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Faruk Özgüven’in amansız bir hastalık sonucu hayata gözlerini yummasının ardından aynı fakültede Bahçe Bitkileri Bölümü’nde Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Ahsen Işık Özgüven, eşi anısına yağlı boya sergisi açtı.

Prof. Dr. Özgüven: “Yaşanılanlar O Kadar Güzelken, Bir Gün Hayat Rüzgarı Kasırgaya Dönüştü…”

Serginin açılışında konuşan Prof. Dr. Ahsen Işık Özgüven; “Çocukluğumdan beri arzuladığım resim sergisi açma hayalimin, bir gün sevgili eşim üzerine olacağını aklımdan bile geçiremezdim. Sevgili eşimi anmak adına tuvallere sarıldım. Yaşamımıza dair mutluluk içerisinde yaşadığımız mekanı, kahve keyfini, saf bir sevginin imgesi ve ailecek hayranlık duyduğumuz papatyaları ve o yaz sıcaklarında müzik çaların sesini sonuna kadar açıp ‘Akdeniz Akşamları’ melodisiyle Akdeniz’i turladığımız anıları; bazen hüzünle bazen de acı bir tebessümle tuvallere aktarmaya çalıştım. Yaşanılanlar o kadar sade ve bir o kadar da güzelken bir gün hayat rüzgarı kasırgaya dönüştü. Kaosla birlikte medcezirler yaşanmasına rağmen umutla beslenmeliydik. Umut ebediyetti. O nedenle sonsuzluğun imgesi gelinciklerden, yenilenmenin ve geleceğin simgesi nilüferlerden esinlenerek, renklerin gücünden yararlanarak bazen toprak anaya bazen de temalara sevinci, sonsuzluğu, bilgeliği, masumiyeti, cesareti, güveni, yenilenmeyi ve kısacası sevgili eşimi ifade eden anlamları ektim, filizlenip kainata hakim olmaları ümidiyle.” dedi.

İş ve Aile Çevresi Prof. Dr. Özgüven’i Yalnız Bırakmadı

‘Yalnızlık Değil, Sensizlik’ isimli yağlı boya sergisinde eşinin vefatının ardından tuvallere duygularını yansıtan Prof. Dr. Özgüven, bu sergiden elde edilen geliri lösemili çocuklar yararına bağışladı. Mithat Özsan Amfisi fuaye salonunda sergilenen yağlı boyalardan oluşan ve Özgüven çiftinin yaşanmışlıklarının anlatıldığı serginin açılışına Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Kurucu Rektör Prof. Dr. Mithat Özsan ile çok sayıda akademisyen, öğrenci ve Özgüven ailesinin dostları katıldı.

 

 

YORUM YAP