Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN66.840,191.987

‘VİCDANINI UNUTAN TÜRK YARGISI VAR’

Yayınlanma Tarihi :
‘VİCDANINI UNUTAN TÜRK YARGISI VAR’

baroİnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilişinin 67. yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Adana Barosu üyesi avukatlar, Ümit Denizer’in kaleme aldığı, Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan “Adalet Sizsiniz” oyununu izledi.

Tiyatro Sanatçıları Rutkay Aziz ve Taner Barlas tarafından Çukurova Belediyesi Tiyatro Salonu’nda sahnelenen oyunda; Yargının siyasallaştığı üç tarihi olayı Sokrates, Galileo, Sacco ve Vanzetti’nin yaşamları üzerinden sahneye taşındı.  Performans bitiminde, sahneye çıkan Adana Barosu Başkanı Av. Mengücek Gazi Çıtırık, Baro Saymanı Av. Hare Arabacı Özdemir, Baro Yönetim Kurulu Üyeleri, Av. Veli Küçük, Av. Sabahattin Gümüş, Av. Nevzat Elçi, oyuncuları tebrik ederek, çiçek takdim ettiler.

baro2Adana Baro Başkanı Av. Mengücek Gazi Çıtırık, yaptığı konuşmada, “Türkiye’de bunlara alışkın. Ne Yassıada yargılamalarını ne de 12 Mart faşizmin karanlığında, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan hakkında idam kararı verenleri hatırlıyor..Türkiye, 18 yaşını doldurmadan asılan Erdal Eren’i (13 Aralık’larda) hatırlıyor ama o kararları verenler unutulup gittiler. Türkiye, bir yargılama süreci içerisinde (Ergenekon) o yargılamanın “savcısıyım” diyenler, daha sonra bizimle dalga geçercesine “onlar bizi kandırdılar” dediler. Sahte delillerle, gizli tanıklarla, olağanüstü dönemlere özgü yargılamalarla, özel yetkili mahkemelerle, vicdanlarını unutan savcı ve hakimlerin getirdiği bir Türk yargısı var. Ben, burada değerli sanatçılarımıza en içten sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. Türkiye, bugünleri aşacaktır. Türkiye, üstünlerin hukukunu değil, hukuku içselleştirebilen, hukukun üstünlüğüne inanmış sizlerle bu sorunları,  bu karanlık günleri aşacaktır. Çünkü, her gecenin bir sabahı vardır” dedi

Rutkay Aziz de, “Adana Barosu’na ve hepinize teşekkür ediyorum, üç gün önce Hatay’da Ali İsmail Korkmaz’a adadık, Suruç’a adadık, buradan da Can Dündar ve Erdem Gül’e selam olsun.” diye konuştu.

YORUM YAP