Gündem Adana

VEFA SADECE SEMT ADI MI?

VEFA SADECE SEMT ADI MI?
22 Eylül 2013 - 17:10

‘Yaşanabilir bir kent için yola çıktık’

 

CHP Büyükşehir belediye Başkan aday adayı ve Büyükşehir Meclis üyesi Bekir Sıtkı Özer, Adana’nın makus talihinin değişmesinin hiçte zor olmadığını belirterek “Bu kötü gidişe bir dur demek için yola çıktık. Hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Aday adaylığını açıklamasının ardından seçim çalışmalarına hız veren Bekir Sıtkı Özer, 1980 öncesi CHP İl başkanlığı görevinde bulunmuş aynı zamanda Sinanpaşa mahallesi eski mutarlarından  Burhan Özkara ile yine CHP il eski  Başkanı ve 1988-1990 yılları arasında Adana Baro Başkanlığını yapan Anibal Akdamar’ı ziyaret etti.

Ülke ve Adana yerel gündeminin ele alındığı görüşmelerde konuşan CHP Büyükşehir belediye Başkan aday adayı Bekir Sıtkı Özer, yerel yönetimde söz sahibi olanların Adana’ya hak ettiği hizmeti yerine getiremediğini, yapılan hizmetlerin ise, rutin ve halkın gözünü boyamaktan ibaret olduğunu söyledi.

‘ADANALILIK RUHUNU CANLANDIRACAĞIZ’

Bir zamanların ekonominin lokomotifi olan Adana’nın, tekrar eski günlerine kavuşmasının ‘Hayal’ olmadığını ifade eden Özer, “Burada önemli olan kent dinamiklerinin el ele vererek bu kentin sorunlarına sahip çıkmasıdır. İktidar milletvekilleri bu kente şaşı bakarsa, iktidarda bu kente kör bakar. Eğer, birlik ve beraberlik sağlayamıyorsak, yapılabilecek bir şey yok demektir. Onun içindir ki tüm kent dinamikleri bir araya gelmeli, elimizi değil gövdemizi taşın altına sokarak Adanalılık ruhunu canlandırmayız” diye konuştu.  Özer, yerel seçimde CHP’nin başarılı olması gerektiğinin de altını çizdi ve “CHP’nin hafızasını tazelemek zorundayız. Partimize geçmiş dönemlerde hizmette bulunmuş değerli büyüklerimizin de bu çalışmalarda etkin görevler almalarını sağlamalıyız. Onların tecrübesinden ve deneyimlerinden faydalanmalıyız” dedi.

CHP İl eski Başkanlarından Burhan Özkara ve Anibal Akdamar da Bekir Sıtkı Özer’e hayırlı olsun temennisinde bulunarak seçim çalışmalarında başarılar dilediler ve desteğe hazır olduklarını söylediler. Her iki Başkan’da yerel yönetimlerin önemine dikkat çekerek, Adana’da başta Büyükşehir belediyesi olmak üzere tüm belediyelerde Sosyal Demokrat anlayışın hakim olması gerektiğini söylediler.

 

marmaris tekne turu