Ankara Escortları

DOLAR32,1911% 0.02
EURO34,9700% -0.09
STERLIN40,9261% -0.03
FRANG35,3434% -0.03
ALTIN2.504,06% -0,25
BITCOIN69.602,001.811

“VATANDAŞLIK GÖREVİNİZİ YERİNE GETİRİN” ÇAĞRISI

Yayınlanma Tarihi :
“VATANDAŞLIK GÖREVİNİZİ YERİNE GETİRİN” ÇAĞRISI

elif_dogan_turkmenCHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, seçmen listelerinin muhtarlıklarda askıya çıktığını belirterek, yurttaşlara listelerdeki bilgilerini kontrol etme çağrısında bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, Adanalılara seçmen listelerindeki bilgilerini kontrol etmeleri çağrısında bulundu. Oy kullanmanın bir vatandaşlık görevi olduğunu dile getiren Av. Türkmen, üniversite öğrencilerinin de öğrenim gördükleri illerde oy kullanabileceğini anımsatarak, üniversitelilere duyarlılık çağrısı yaptı.

CHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, yaptığı açıklamada 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimiyle ilgili seçmen listelerinin dün itibariyle mahalle ve köy muhtarlıklarında askıya çıktığını belirtti. Adanalılara seslenen Av. Türkmen, “Adanalı hemşerilerimizim 23 Ocak 2014 günü 17.00’ye kadar ikamet ettikleri muhtarlıklarda asılan seçmen listelerini kontrol edip seçmen olup olmadıklarını kontrol etmeleri gerekiyor” dedi.

Üniversite öğrencilerinin de öğrenim gördükleri illerde oy kullanabileceğini ifade eden Av. Türkmen, Çukurova Üniversitesi ile Bilim ve Teknoloji Üniversitesi öğrencilerine de vatandaşlık görevlerini yerine getirmeleri çağrısında bulundu.

Av. Türkmen, “Adana’daki üniversitelerimizde öğrenim gören gençlerimizin bağlı bulundukları üniversitenin ilgili biriminden aldıkları öğrenci belgesi, yurtta ya da evde kaldıklarını ispatlayacak (fatura ya da kira sözleşmesi gibi) bir belge, nüfus cüzdanlarının aslı ve fotokopisiyle birlikte ikamet ettikleri ilçenin nüfus müdürlüğüne giderek yurt ya da ev adresini asıl ikamet adresi olarak kaydettirmesi gerekiyor. Öğrenci arkadaşlarımızın daha sonra ilçe nüfus müdürlüğünden aldıkları adres değişikliği belgesiyle ilçe seçim kuruluna başvurmaları gerekiyor. Bu işlemleri yaptıktan sonra öğrenci arkadaşlarımız oylarını kullanabileceklerdir” diye konuştu.

Oy kullanmanın bir vatandaşlık görevi ve demokrasinin tesisindeki en önemli unsurlardan olduğunu vurgulayan CHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, “Ülkemizin bugün içinde bulunduğu çıkmazdan çıkması demokrasiyle gerçekleşecektir. İnanıyorum ki yurttaşlarımız bu bilinçle hareket ederek vatandaşlık görevlerini yerine getirecek ve kentimizin makus talihini yenmek için sandığa gideceklerdir” şeklinde konuştu.

 

YORUM YAP