Gündem Adana

VALİLİKTE TÖREN

VALİLİKTE TÖREN
23 Nisan 2014 - 12:56

bolge_adn_torenUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 94. yıldönümü, Türkiye genelinde olduğu gibi Adana’da coşkuyla kutlandı. Ellerine ay-yıldızlı Türk bayrağını alan çocuklar, anne ve babaları ile tören alanına koştu, öğrenciler meydanda hünerlerini sergiledi.

COŞKULU KUTLAMA

Adana Valiliği’nce organize edilen kutlamalar, Valilik Bahçesi’ndeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. İl Milli Eğitim Müdürvekili Muharrem Gelen’in anıta çelenk sunumunun ardından kutlamalar, Uğur Mumcu Meydanı’nda devam etti. Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Muharrem Gelen ile birlikte askeri araca binip, törene katılanların bayramını kutladı. Tören alanında ise büyük coşku yaşandı.

HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı’nın hep bir ağızdan söylenmesinin ardından tören programına geçildi. Öğrenciler, ’23 Nisan’ için özel olarak hazırladıkları gösterileri sunarken, tören girişinde katılımcılara dağıtılan Türk bayrakları da Uğur Mumcu Meydanı’nın adeta gelinlik bir kız gibi süslenmesine neden oldu. Halk oyunları ve jimnastik gösterileri de büyük beğeni topladı.