Gündem Adana

VALİ COŞ İÇİN YENİ BİR İDDİA

VALİ COŞ İÇİN YENİ BİR İDDİA
21 Mayıs 2014 - 14:45

Göreve geldiği günden bu yana birçok tartışmaya konu olan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un merkeze çekileceği öne sürüldü. Son Valiler kararnamesi ile merkeze atanacağı savunulan ancak Adana Valiliği görevine devam eden Coş hakkındaki söylentiler bitmek bilmiyor. İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın hazırladığı Ağustos 2014 Valiler Kararnamesi’ne göre Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un merkeze çekileceği savunuldu.

Gazeteci Ömer Adıyaman’ın attığı bir twit Adana’da tartışma konusu oldu. Gazeteci Adıyaman, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ve Manisa Valisi Abdurrahman Savaş merkeze çekileceğini iddia etti. Hüseyin Avni Coş’un yerine ise Adana’da görev yapmış ve Adanalı’nın yakından tanıdığı bir müsteşarın atanacağı öne sürüldü.

Gazeteci Adıyaman, “Paralelcilerle mücadele eden Adana Valisi’nin merkeze çekilmesine şaşırdım. MİT  tır baskınında Vali Coş’un paralelcilerle mücadelesini ben biliyorum. Adana ve Manisa Valisi merkeze çekiliyor. Antalya Valisi Müsteşar, Artvin Valisi ise Müsteşar Yardımcısı olarak atancagı bilgisine vakıfım” şeklinde twit paylaştı.