DOLAR20,9783% 0.73
EURO22,5975% -0.26
STERLIN26,4130% -0.37
FRANG23,0886% 0.38
ALTIN1.313,16% -0,69
BITCOIN27.243,050.741

“ÜRETİM VE ÜRETİCİ DESTEKLENECEK, HALKIN YÜZÜ GÜLECEKF”

Yayınlanma Tarihi :
“ÜRETİM VE ÜRETİCİ DESTEKLENECEK, HALKIN YÜZÜ GÜLECEKF”

“Üretim ve üretici desteklenecek, halkın yüzü gülecek”

ADANA- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili ve Adayı Ayhan Barut, seçim çalışmalarına hiç ayrılmadığı sahalarda aralıksız devam ediyor. Çiftçilik yaptığı Karataş Ovası’nda üretici köylülerle buluşan ve adeta sevgi seliyle karşılanan Ayhan Barut, “Ocağına incir ağacı dikip köylerden, tarla ve bahçelerden uzaklaştırdıkları çiftçimizin sevdalısı olduğu topraklarda yüzünü mutlaka güldüreceğiz. Halkın iktidarında tarımsal üretim ve üretici desteklenecek. İktidar yolunda sıranın da barajların da önemi yok, çünkü halkın desteğiyle hiç engel yok. Hep beraber başaracağız” dedi.

“HERKES RAHAT NEFES ALACAK”

Karataş İlçe Başkanı Seçgin Sakar ve partililerle beraber ova köylerine çıkarma yapan Ayhan Barut, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi olarak sürekli birlikte olduğu üretici köylülerin yine büyük ilgisiyle karşılaştı. Karataş’a bağlı Sirkenli, Kesik ve Kızıltahta köylerinde çiftçilerle bir araya gelen Barut, gösterilen ilgiye ve verilen desteğe teşekkür etti. Esnafından çiftçisine, işçisinden köylüsüne toplumun tüm kesimlerinin AKP iktidarında mağdur edildiğine işaret eden Ayhan Barut, “Millet İttifakı 13. Cumhurbaşkanı Adayımız, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde bu AKP zulmünden kurtulup herkesin rahat bir nefes almasını sağlayacağız. Emeğin önceleneceği ülkemizi yeniden ayağa kaldıracağız” diye konuştu.

“TARIMI HAK ETTİĞİ YERE TAŞIYACAĞIZ”

Meclis’te görev yaptığı 5 yıl boyunca her zaman üretici köylülerin ve tüm çiftçilerin sesi soluğu olduğunu anımsatan Ayhan Barut, şunları kaydetti:
“AKP Hükümeti ve tüm iktidarı boyunca yıldır uyguladığı yanlış tarım politikaları nedeniyle ülkemizi adeta ithalat cennetine çevirmiştir. Bu bile isteye yapılan yanlışlarla çiftçimizi, üreticimizi, köylümüzü perişan ettiler, ekip dikip biçmekten kopardılar. Her fırsatta yerli ve milli olduğunu söyleyerek övünen iktidar, yerli üreticimizi desteklemeyerek, tarımı gözden çıkarmıştır. Üreticinin mazot, gübre, yem, ilaç, tohum, saman, elektrik ve sulama gibi temel girdileri 2002’den günümüze kat be kat artarak belini büktü. Bunlar çıkardıkları bu yangını söndürmeyip seyrettiler. Ama hiç merak etmeyin, ulusal, sürdürülebilir, planlı, üretim ve üretici merkezli politikalarla tarımı hak ettiği noktaya taşıyacağız. Alınteriyle üreten çiftçimizi ve üretimi destekleyip herkesin yüzünü halkın iktidarında güldüreceğiz.”
Bugüne dek hep tarım, çiftçi ve köylülerin yanında yer alan Ayhan Barut’a büyük ilgi gösterip yoğun destek veren üretici köylüler de ‘iktidar milletvekili’ olarak niteledikleri Ayhan Barut’un hep yanında olduklarını bildirdi.

YORUM YAP