DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ÜNİVERSİTE’NİN LİSE GEZİLERİ

Yayınlanma Tarihi :
ÜNİVERSİTE’NİN LİSE GEZİLERİ
bilimteknikAdana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin liselere düzenlediği tanıtım amaçlı geziler sona erdi. Başta Rektör Prof. Dr. Adem Ersoy olmak üzere, Gıda Mühendisliği Bölümü’nden Doç. Dr. Sertaç Özer, Doç. Dr. Osman Kola, Yrd. Doç. Dr. Emrah Çetin, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Efe Efeoğlu, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Halil Gerek ve İşletme Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Dilek Penpece, Adana merkez ilçeleri, Ceyhan, Kozan; Mersin merkez ilçeleri ile Tarsus’ta toplam 34 okul gezerek, öğrencilere Adana BTÜ’yü tercih sebebi yapan ayrıcalıkları anlattılar.
Tanıtımlarda yapılan sunumlarda Adana BTÜ’nün öğrencilere sağladığı eğitim fırsatları, burs ve yurtdışı eğitim olanakları, üniversitenin teknolojik alt yapısı anlatılırken, açılacak bölümler ve oluşturulacak kampüs alanı hakkında bilgiler verildi. Etkinliklerde Adana BTÜ akademisyenleri öğrencilerle yakından ilgilenerek merak edilen soruları yanıtladılar. Ayrıca, üniversite adayı öğrencilere tercih zamanında dikkat etmeleri gereken noktalar konusunda tavsiyelerde bulunuldu.
Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy, çok iyi ve verimli bir tanıtım dönemi geçirdiklerini belirtti. Prof. Dr. Ersoy, “Gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde üniversiteye hazırlanan öğrencilere üniversitemizi tanıtarak, bölgede farkındalık yaratmayı amaçladık. Ziyaret ettiğimiz tüm okullarda büyük ilgi ve alakayla karşılandık. Bizi en iyi şekilde ağırlayan okullarımızın tüm yöneticilerine,   çalışanlarına ve öğretmenlerine teşekkür ediyoruz. İki haftalık okul turlarımız bitti ancak tanıtım etkinliklerimiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP