DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ÜLKEYİ ATEŞ SARDI

Yayınlanma Tarihi :
ÜLKEYİ ATEŞ SARDI

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin yüzlerce işçinin ölümüyle sonuçlanan Soma’daki maden kazasının ardından 19 Mayıs dahil tüm etkinliklerin iptal edildiğini açıkladı. Başkan Çetin, “Bu acı tüm Türkiye’nin acısıdır; ulusal yasın gereği her yerde yapılmalı, sorumlular hesap vermelidir” dedi.

BU, TÜM TÜRKİYE’NİN ACISIDIR

Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden kazası nedeniyle 200’ü aşkın işçinin ölmesiyle tüm Türkiye’nin yasa büründüğünü belirten Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Cumhuriyet tarihinin en büyük maden kazasıyla karşı karşıyayız. Bu kez ateş tüm Türkiye’yi yakmıştır. Bu acı sadece ölen işçilerimizin yakınlarının ve Soma’da yaşayan vatandaşlarımızın değil, tüm Türkiye’nin ortak acısıdır. Hükümetin ilan ettiği ulusal yasın gereği yapılmalıdır” dedi.

NE KONSER NE DE YÜRÜYÜŞ

19 Mayıs Pazartesi günü yapmayı planladıkları bayram etkinliğinin tümüyle iptal edildiğini açıklayan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Yüzlerce işçimizi kaybettiğimiz bir ortamda bayram sevinci ve kutlama olmaz. O nedenle 19 Mayıs akşamı meşaleli yürüyüşü ve sanatçı Onur Akın’ın vereceği konseri iptal ettik. 25 Mayıs Pazar günü planladığımız geleneksel Salbaş Karakucak Güreş etkinliğini de yapmayacağız . Acının doğruğa çıktığı bu şartlarda bayram kutlaması ve etkinlik olmaz, olmamalı” diye konuştu.

O ÖNERGE NEDEN REDDEDİLDİ?

Başkan  Soner Çetin, CHP’li 60 milletvekilinin imzasıyla TBMM’ye sunulan “Soma’daki  Maden Ocaklarında Meydana Gelen İş Kazaları”yla ilgili araştırma önergesinin neden kabul edilmediğini sordu. Maden kazasının tüm boyutlarıyla ve titizlikle araştırılmasını isteyen Çetin, “Sorumlular en ağır şekilde cezalandırılmalı ve Meclis’e CHP grubu tarafından 23 Ekim’de verilen o araştırma önergesi 20 gün önce hangi gerekçeyle ve hangi parti tarafından reddedilmiştir, kamuoyuna açıklanmalıdır” dedi.

YORUM YAP