DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

TÜRKÇE KONUŞAN GİRİŞİMCİLER İŞ DÜNYASIYLA BULUŞTU

Yayınlanma Tarihi :
TÜRKÇE KONUŞAN GİRİŞİMCİLER İŞ DÜNYASIYLA BULUŞTU

ADASODünyanın farklı bölgelerinden gelen Türkçe konuşan girişimciler ile Adana iş dünyası temsilcilerinin ticari işbirlikleri ve ortak yatırımlar için buluşması, Adana Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin “17. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı” kapsamında Balkanlar, Kafkasya, Ortadoğu, Rusya, Almanya, Kuzey Kıbrıs, İran ve Orta Asya’dan olmak üzere toplam 23 ülke ve 2 özerk bölgeden gelen 45 girişimci Adana Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette, heyet üyelerine Adana ve sanayisi ile ilgili bilgiler verildi, ticari işbirlikleri ve ortak yatırımlar için kentin potansiyeli ve önemi vurgulandı.

 “AYNI DİLİ KONUŞMAK BÜYÜK AVANTAJ”

Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, diğer ülkelere ürün satabilmenin formülünün birlikte hareket edebilmek ve işbirliği yapabilmek olduğunu, aynı dili konuşmanın işbirliğinin kurulması noktasında büyük avantaj sağladığını söyledi.

Kıvanç, “Aynı dili konuşan, aynı heyecanı paylaşan bizler bu platformu  iyi değerlendirmeli, birlikte işlerimizi büyütmeyi, işbirlikleri geliştirmeyi düşünüp ölçeği büyütmeliyiz. Birlikte iş yapmayı ve ortaklıklar kurmayı öğrenmeliyiz” dedi.

Türkçe konuşan girişimciler heyetini ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirten ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, aynı dili konuşan işadamlarının aynı ortamda buluşmasını sağlayan TOBB ve Genel Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür etti. Kıvanç, ikili görüşmelerde önemli ticari işbirliklerinin kurulacağına inandığını kaydetti.

“BULUŞMALAR BÜYÜK ANLAM TAŞIYOR”

Toplam 23 ülke ve 2 özerk bölgeden 45 girişimcinin bulunduğu 17. grup Türkçe konuşan girişimciler heyeti adına konuşan Recep Yıldız ise, kendilerine gösterilen yakın ilgi ve destekten dolayı teşekkür etti. Aynı dili konuşan girişimcilerin 17. kez biraraya geldiğini, bu buluşmanın büyük anlam taşıdığını ifade eden Yıldız, ziyaret ve görüşmelerin taraflar açısından yararlı geçmesi ve önümüzdeki süreçte işbirliği ve ortaklıklar olarak meyve vereceğine inandığını ifade etti.

TOBB Türkçe Konuşan Girişimciler Programı Sorumlusu Birsen Karoloğlu, bugüne kadar 17 grup halinde 24 ülkeden yaklaşık 650 girişimcinin Türkiye’de konuk edildiğini belirterek,  “Dışişleri Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliğinde, Orta Asya ve Balkanlarda yaşayan ve Türkçe konuşan girişimciler ile ülkemizin bağlarını ve ticari işbirliklerini güçlendirmek amacıyla düzenlenmektedir” dedi.

ADASO Başkanı Zeki Kıvanç ve heyet üyelerinin karşılıklı hediye sunmalarının ardından Adanalı işadamları ve konuk işadamları ikili görüşmeler yaptı. Ardından heyet üyeleri Organize Sanayi Bölgesi’ne giderek fabrika ziyaretinde bulundu.

YORUM YAP