Ankara Escortları

DOLAR32,2042% 0.07
EURO35,0412% 0.13
STERLIN40,9907% 0.14
FRANG35,4255% 0.22
ALTIN2.504,08% -0,25
BITCOIN70.990,006.088

TÜRKAN ŞORAY ADANA’DA

Yayınlanma Tarihi :
TÜRKAN ŞORAY ADANA’DA

turkansoray1Türk Sineması’nın Sultan lakaplı yıldızı Türkan Şoray, yönetmenliğini üstlendiği ve kızı Yağmur Ünal’ın hem yapımcılığını gerçekleştirdiği hem de rol aldığı Uzaklarda Arama isimli filmin özel gösterimi için geldiği Adana’da, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.

Adana Optimum Avşar Sinemaları’ndaki özel gösterimden önce Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü’yü ziyaret eden Türkan Şoray, Yeşilçam’ın uzun yıllar Türkiye’de çeşitli bölgelerin istekleri ve talepleri doğrultusunda film konuları ele alıp beyazperdeye yansıttığını, Adana halkının Yeşilçam’ın varoluşundaki katkısının büyük olduğunu söyledi. Adana’nın, Çukurova’nın yıllarca Türk Sineması’na esin kaynağı olduğunu ve sanatçılarıyla da direkt içinde bulunduğunu hatırlatan Türkan Şoray, Başkan Hüseyin Sözlü’ye kendilerini kabul ettiği için teşekkür etti.

turkansoray2Şoray, “Bir vefa borcu olarak da düşünebiliriz burada oluşumuzu. O sıcacık insanlarla buluşmak, o heyecanı yaşamak istedim” dedi.

Yağmur Ünal da, “Umarım Adanalılar filmimizi beğenir” diyerek, Adanalılardan destek istedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, “Türk Sineması’nın Sultanı’nı Adana’da ağırlamaktan dolayı mutluyuz. Belli bir aradan sonra yönetmen olarak yeniden sinemaya dönmüş olmanız, Adana’daki özel gösterime katılımız bizim için ve Adanalı sinemaseverler için mutluluk verici. Sinemaya emeğinizin, hizmetinizin devam ettiğini görmek, sanat adına çok güzel. Altın Koza Film Festivali’nde gelecek dönem bir arada olmayı isteriz. Adınıza yeniden düzenlenecek Türkan Şoray Gelecek Vadeden Oyuncu Ödülü’nü sizin vermenizi istiyoruz” diye konuştu.

YORUM YAP