Gündem Adana

TURİZM İÇİN NE YAPTINIZ?

TURİZM İÇİN NE YAPTINIZ?
27 Nisan 2014 - 9:23

Demirçalý: Hükümet, Adana'yý cezalandýrýyorCHP Adana Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Ali Demirçalı, 3 dönem Milletvekilliği Vekilliğinden sonra Kültür ve Turizm Bakanı olan Ömer Çelik’e 12 yıllık iktidar döneminde yapılan kültür ve turizm yatırımlarını sordu.

Ali Demirçalı, TBMM Başkanlığına, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik tarafından yazılı yanıtlanması istemiyle soru önergesi verdi. Demirçalı, Adana’nın işsizlikte son iki yılda birinci, yaşanılabilirlikte de 55. sırada yer aldığını, kültür ve sanat boyutundan bakıldığında ise; İstanbul’dan sonra en iyi şehir olması gerekirken, maalesef çok gerilerde yerini almaya devam ettiğini söyledi.

CHP Milletvekili Ali Demirçalı, Adana’nın turizm açısından doğal, kültürel, tarihi, birçok potansiyeli olmasına rağmen bu potansiyelin yeterince değerlendirilmediğini, tanıtım ve yatırım olanaklarının yetersiz kaldığını, hak ettiği yerde olmadığını bildirdi. Demirçalı’nın Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’ten yazılı yanıt istediği sorular şöyle:

ÖMER ÇELİK’E KÜLTÜR VE TURİZM SORULARI

“1-2002-2014 yılları arasında, Adana ilimizde turizm altyapısını desteklemek amacı ile kamu kurum ve kuruluşlarına, vakıflara, derneklere ve özel teşebbüslere aktarılan ödeneklerin toplam tutarı ne kadardır?

2-Belirtilen kuruluşlara aktarılan ödenekler hangi usul ve kriterler çerçevesinde belirlenmektedir?

3-Bakanlık görevinize atandığınız tarihten itibaren, Adana ilimizin turizm gelirlerini artırmak, Adana’yı marka şehir yapmak adına yürütülen çalışmalarınız nelerdir?

4-2002-2014 yılları arasında, yıllara göre turist sayısı bakımından, Adana ilimizin ülke sıralamadaki yeri nedir? İlimize gelen turist sayısı ne olmuştur?

5-Adana ilimizde turizmin gelişmesi, tarihi güzelliklerinin ve kültür mirasımızın tanıtılması için bakanlığınız tarafından 2013-2014 yıllarında ayrılan bütçe miktarı nedir?

6-Kültür ve Tabiat Varlıklarını koruma Yasası gereği,2002 yılından itibaren koruma kurulları aracılığı ile Adana’da kaç adet koruma amaçlı imar planı uygulamaya konulmuştur?

7-Adana’da bulunan kültür varlıklarının korunması ve iyileştirilmesi için bakanlığınız süresince ayrılan toplam ödenek miktarı ne olmuştur?”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin