DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

TÜBİTAK’TAN ‘FİNAL’E DAVET

Yayınlanma Tarihi :
TÜBİTAK’TAN ‘FİNAL’E DAVET

finalTÜBİTAK tarafından Türkiye genelinde düzenlenen 44. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda Biyoloji alanında Türkiye 2.si olan Adana Final Okulları öğrencileri Intel’in her yıl düzenlediği Intel Uluslar arası Bilim ve Mühendislik Fuarı’na (ISEF) davet edildi.

11-16 Mayıs 2014 tarihlerinde Amerika’nın Los Angeles/California şehrinde gerçekleştirilecek olan ISEF, her yıl 50’den fazla ülke ve bölgeden, fikirlerini paylaşmak, son teknolojilere dayanan projelerini göstermek ve 4 milyon dolarlık burs ve ödüller için yarışmak üzere, bin 500’den fazla genç bilimciyi bir araya getiriyor.

Adana Final Okulları Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Hakan Caner Taş konu ile ilgili yaptığı açıklamada 11 AL B öğrencisi Bircan Boğa ve 11 FL B öğrencisi Merve Akbulut’un, geçen yıl TÜBİTAK Türkiye 2.si olmasının ardından aldıkları bu davetin kendilerini onurlandırdığını belirtti.

Taş ayrıca, “Her yıl mayıs ayının ilk haftasında düzenlenen yarışmaya Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) adına katılacak projeler TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması’nda derece alan projeler arasından seçiliyor.  Intel ISEF’te veya TÜBİTAK Finalinde derece alan öğrenciler, maddi ödülün yanı sıra aldıkları dereceyle orantılı olarak ÖSS’ye girdikleri ilk yıl kullanabilecekleri ek katsayı uygulamasından yararlanabiliyor.”diye konuştu.

YORUM YAP