tipobet

Gündem Adana

Egobet
Celtabet
Youwin

“TRAFİK SADECE ARAÇLARDAN OLUŞMUYOR”

“TRAFİK SADECE ARAÇLARDAN OLUŞMUYOR”
03 Kasım 2013 - 15:27

abidinpasa_kaldirim_calismasi“Adana’nın Yolları Baştan” projesi kapsamında Adana’nın ana cadde bulvarlarını asfaltlayan Büyükşehir Belediyesi bir yandan da kent merkezindeki caddelerin kaldırımlarını daha çağdaş bir anlayışla yeniliyor.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, yaya ve araç trafiği bakımından Adana’nın en işlek caddeleri olan Abidinpaşa ve Kızılay’da da kaldırım çalışmalarına başladı.

Çalışmaların kısa sürede tamamlanmasının ardından hem iki cadde daha güzel bir görünüme kavuşacak hem de yayalar rahat hareket edebilecekler ve trafik akışı öncekine göre çok daha düzenli olacak.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Adana’nın bütün ana cadde ve bulvarlarını asfaltlamayı hedeflediklerini belirterek, “Araçlar için yolların asfaltlanmasıyla iş bitmiyor. Trafik sadece araçlardan oluşmuyor. Yayaları da düşünmek zorundayız. Bunun için de çağdaş bir anlayışla kaldırımları düzenliyoruz. Vatandaşlarımızın kent merkezine işlerinden dolayı geldiklerinde kaldırımlarda rahatlıkla hareket etmesini sağlayacak düzenlemeler yapıyoruz. Hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi.

 

taraftarium24

marmaris tekne turuip stresser