Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN67.161,630.361

‘TOROS CANAVARI’ SEYHAN’DA

Yayınlanma Tarihi :
‘TOROS CANAVARI’ SEYHAN’DA

TiyatroProvası4

Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu (SBŞT) usta yazar Aziz Nesin’in 100. doğum gününe önemli bir projeyle hazırlanıyor.

Aziz Nesin’in ‘Toros Canavarı’ isimli tiyatro oyunu ilk kez müzikal formda SBŞT tarafından sahneye konulacak. Oyun, kendisi de Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu kökenli olan ve uzun süredir sinema ve televizyon sektöründe önemli projelerde yer alan oyuncu Erdal Cindoruk’un yönetmenliğinde müzikal formda sahnelenecek.

Toros Canavarı isimli tiyatro oyunu usta yazar Aziz Nesin’in kendisine has deyişiyle, ‘izahı olmayan şeylerin mizahının yapıldığı’ bir hikâyeyi anlatıyor. Kendi halinde mülayim bir memur emeklisi olan Nuri Sayaner’in ailesiyle birlikte monoton hayatının beklenmedik gelişmeler sonucu aksiyon dolu bir maceraya dönüşmesinin anlatıldığı oyun SBŞT oyuncuları tarafından ilk kez bir müzikale olarak sahneye konulacak.

 

TOROS CANAVARI 17 EKİM CUMARTESİ 20’DA ‘PERDE’ DİYECEK

Temmuz ayında okuma provaları başlayan oyunun hazırlık aşamasına Ağustos ayında da devam ediliyor. Eylül ayında kostümlü ve müzikli provaların tamamlanmasının ardından oyun 17 Ekim Cumartesi saat 20’de ilk kez seyirci ile buluşacak. Şarkılı, sazlı, sözlü ve eğlenceli Toros Canavarı isimli müzikhal Seyhan Belediyesi hizmet binası yanındaki Yaşar Kemal Kültür Merkezi tiyatro sahnesinde izleyiciye ‘perde’ diyecek.

 

CİNDORUK’TAN BAŞKAN KARALAR’A TEŞEKKÜR

Sinema oyuncusu ve ‘Toros Canavarı’ isimli müzikhalin yönetmeni Erdal Cindoruk, böylesi önemli bir projenin hayata geçmesinde öncülük eden Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a teşekkür etti. Yönetmen Cindoruk’un bu konudaki açıklamaları şöyle; “Yıllar sonra kendi memleketimde Adana’da, üstelik kendi yetiştiğim tiyatroda bir oyun sahneye koyuyorum. Çok keyifli güzel bir çalışma oluyor. Benim için manevi değeri her şeyden önce çok yüksek. Toros Canavarı düz bir metinden yola çıkılarak oynandı bugüne kadar. Fakat ben bu oyunu müzikhal hale getirdim. Şarkılı, sazlı, sözlü eğlenceli tam benim Adanalımın seveceği anlamda çok güzel bir oyun hazırlıyoruz. Seyhan Belediyesi’nde bu çalışmayı yapmak gerçekten benim için gurur verici. Belediye Başkanımız Zeydan Karalar’da bu projeye çok önem veriyor. Emek veriyor. Gerçekten çok iyi bir şey çıksın diye bizleri her açıdan destekliyor. Kendisine bir kez daha sizler aracılığıyla teşekkür etmek istiyorum.”

 

SBŞT DEV KADROSU OYUNA HAZIRLANIYOR

Aziz Nesin imzalı Toros Canavarı isimli müzikhal Erdal Cindoruk tarafından yönetilecek. Tamer Gözüdeli’nin Yönetmen Yardımcılığını yaptığı oyunda Reji Asistanı Neslihan Sönmez oldu. Şarkılı, sazlı, sözlü eğlenceli bir müzikal olarak yeniden düzenlenen Toros Canavarı’nın oyuncu kadrosu şu isimlerden oluşacak; Veysel Sadak, Selim Ördem, Merve Bulat, Neslihan Yeten, Gökhan Vargel, Mehmet Kara, Süleyman Söylemez, Neslihan Sönmez, Selçuk Şahin, Akay Tonguç ve Buket Elik. Seyhan Belediyesi Başkan Yardımcısı Kadir Özdemir, SBŞT oyuncularını Toros Canavarı isimli tiyatro oyununun provaları esnasında ziyaret etti.

YORUM YAP