Gündem Adana

TOROS CANAVARI KIBRIS’TA

TOROS CANAVARI KIBRIS’TA
29 Aralık 2016 - 12:35

toros-canavari-1Sanata ve sanatçıya katkısını esirgemeyen Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Güzelyurt kentinden teşekkür plaketi geldi.

Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Güzelyurt Belediyesi’nin gerçekleştireceği 13. Güzelyurt Tiyatro Günleri kapsamında 2 gün boyca Güzelyurt AKM’de sahnelediği “Toros canavarı” adlı oyun büyük beğeni topladı.  Aziz Nesin’in unutulmaz eserlerinden olan “Toros Canavarı” adlı oyunda ekibin sahnelediği performans Güzelyut halkından tam not aldı. Erdal Condoruk’un yönettiği oyunun yönetmen yardımcılığını Seyhan Belediye Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tamer Gözüdeli yaptı.

toros-canavari-2Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun 13. Güzelyurt Tiyatro Günleri Festivaline katılması ve Başkan Zeydan Karayar’ın sanata ve sanatçıya verdiği destekten dolayı Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar tarafından plaket verildi.

İşlerinin yoğunluğu nedeniyle Kıbrıs’a gidemeyen Başkan Karalar’a plaketi Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu(SBŞT) oyuncuları tarafından makamında takdim edildi.

Seyhan’ın kısa sürede kültür ve sanat ile anılır hale geldiğini belirten Başkan Zeydan Karalar, bu anlamada emeği geçen ve sanatlarını sadece kendi ilçelerinde değil yurt içi ve yurt dışında başarı sunan oyunculara teşekkür etti.

instagram servisleri

marmaris tekne turu