Gündem Adana

TOKİ AİDATLARI KALKACAK MI?

TOKİ AİDATLARI KALKACAK MI?
17 Mart 2014 - 13:00

orhanbayram30 Mart yerel seçimlere kalan süre azaldıkça, CHP’nin Yüreğir’de düzenlediği her toplantı bir şölen havasına dönüşmeye başladı. Aksantaş TOKİ Evleri’nde bir mahalle toplantısına katılan CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram’ın bu ziyareti de, halkın gösterdiği büyük ilgi nedeniyle bir şölen havası içinde geçti. Bayram, Aksantaş TOKİ evlerinde vatandaşlara hitap ederken, belediye başkanı olduğunda aidat ödemesine son vereceğinin müjdesini verdi.

CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram, seçim gezilerini Uluçınarlılar Derneği, İşitme Engelliler Derneği, Kiremithane, Ulubatlı Hasan, Akdeniz, Seyhan Mahalleleri ile Aksantaş TOKİ Konutları’nda sürdürdü. Orhan Bayram, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan ile Çukurova Belediye Başkan Adayı Soner Çetin’in de katıldığı Akdeniz ve Seyhan Mahallelerindeki konuşmalarında çevreye pis koku yayan Arıtma Tesisi ve Kanara sorununu çözeceklerini söyledi.

TOKİ’DE MEŞALELERLE KARŞILANDI

CHP Yüreğir Adayı Orhan Bayram, daha sonra gittiği AksantaşToki Evleri’nde yakılan meşaleler, patlatılan havai fişekler eşliğinde karşılandı. Bayram burada yaptığı konuşmada, TOKİ’nin ve Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın politikalarını eleştirdi. Vatandaşlardan yüksek aidat alındığına dikkat çeken Bayram; “Burada pek çok sorununuz olduğunu biliyorum. Evlerinizi yarım yamalak yapıp bırakıp gitmişler. Sıkıntısını sizler çekiyorsunuz. Damlarınız akıyor. Aidatlar yüksek. Buradan size sesleniyorum. Ben belediye başkanı olduğumda aidatları kaldıracağım. Aidat ödemeyeceksiniz. Damlarınızı sizlerden beş kuruş almadan ben onartacağım. Bir de mahkemenin iptal etmesine rağmen Mahmut Çelikcan’ın itiraz ederek almaya devam ettiği katı atık bedellerini geri alacağım ve sizlere iade edeceğim.”diye konuştu.