DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

TARİHÇİ SEVİM KİMİ ZİYARET ETTİ

Yayınlanma Tarihi :
TARİHÇİ SEVİM KİMİ ZİYARET ETTİ

ziyaretTarihi ve Kültürel mirası görmek için ülkemizde bulunan Tarihçi Yazar Erol Sevim başkanlığında bir heyet, Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay’ı makamında ziyaret etti.

Emekli Adana İl Müftüsü Mehmet Barış, Yüreğir İlçe Müftüsü Mehmet Gök, Yüreğir DSİ TOKİ Camii İmamı Bayram Ali Yıldırım’dan oluşan heyet adına konuşan Tarihçi yazar Erol Sevim ziyarete ilişkin duygularını “Kıbrıs Türk Kültürel Mirasını görmek hayalimizdi. Bu hayali gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Daha da önemlisi çok değerli Kıbrıs halkının bize gösterdiği, sıcak ilgi ve teveccüh bizleri ziyadesiyle memnun etti. Bu yoğun iş trafiği arasında bize zaman ayırmanızdan dolayı teşekkür ederiz. İstiklal Marşımıza girmiş Camilerle ilgili manevi ağırlığı büyük bir yükü taşıyorsunuz. Başarılı adımlarınızı, gazetelerden, televizyonlardan takip ediyoruz. Başarılarınızın devamı için duacıyız” şeklinde ifade etti.

Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay ise, tarihi ve kültürel miras bakımından zengin bir ülkeyiz. Camilerimizde bu mirasın önemli bir parçası. Bu mirası gelecek nesillere aktarmaya gayret ediyoruz. Ziyaretiniz bizleri memnun etti. Bizlerden dualarınızı esirgemeyiniz diyerek heyete teşekkür etti.

Ziyarete, KKTC Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği Başkanı Kemal Deveci de eşlik etti.

YORUM YAP