Gündem Adana

TANGONUN ORKESTRASI

TANGONUN ORKESTRASI
28 Şubat 2014 - 13:36

tangoDünyaca ünlü ‘Color Tango Orkestrası’, Türkiye’de ilk kez bir senfoni orkestrası ile aynı sahneyi paylaştı. Aşkın büyüsü, ustaların tınısı ile buluştu. Arjantinli grup, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ile birlikte ‘Tangonun Senfonisi’ adlı eserin dünya prömiyerini Adana’da yaptı.

SONER KAN- ADANA

Aşkın büyüsü, ustaların tınısı ile buluştu.. Dünyaca ünlü ‘Color Tango Orkestrası’, Türkiye’de ilk defa bir senfoni orkestrası ile birlikte konser verdi. Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO) ile aynı sahneyi paylaşan Arjantinli topluluk, ‘Tangonun Senfonisi’ adlı eserin dünya prömiyerini de Adana’da yaptı.

EN İYİ VE EN ESKİ ORKESTRA

Müzik otoritelerince dünyanın yaşayan ‘en eski ve iyi orkestrası’ olarak gösterilen Color Tango Orkestrası’nın, Casa de La Danza Dans Evi ve ÇDSO’nun ortaklaşa düzenliği etkinliğe Sheraton Oteli ev sahipliği yaptı. Otelin bin kişilik salonu, ilk kez kapılarını ziyaretçilerine açtı. Yoğun ilgi nedeniyle salona 100 kişilik ek sandalye yerleştirilmesine rağmen, yine de bazı katılımcılar konseri ayakta takip etmek zorunda kaldı.

GÖZ DOLDURAN PERFORMANS

Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu’nun da katıldığı konserin şefliğini Tulio Gagliordo Varas üstlendi. Roberto Alvarez, Hernan Bartolozzi, Fernando Rodriguez, Diego Lerendegui, Gustavo Hunt, Analia Goldberg, Manuel Gomez ve Roberto Decarre’den oluşan Arjantinli Color Tango Orkestrası ve ÇDSO sanatçılarının performansı beğeni topladı.

SENFONİ VE TANGO

Konserin dans bölümünde ise, ünlü Arjantinli Cristina Valeria Sosa-Daniel Nacucchio ve Demian Garcia-Milena Plebs çifti ile birlikte Murat Elmadağlı-Ceren Olcay, Burcu Doruk-Hasan Ören ve Murat Gürmen-Ayşe Karaoğlu da aynı sahneyi paylaştı, performansları ile öne çıktı. Senfoni ve tango gösterisini canlı izleme olanağı bulan sanatseverler, uzun süre sanatçıları ayakta alkışladı.